NASZA WSPÓLNOTA 2Dzieje się

Zaproszenie na uroczystą Mszę św

Nowy rok formacyjny 2013/2014

Marsz dla Życia i Rodziny w Brodnicy

Święto Świętej Rodziny

Święto Świętej Rodziny

Zaproszenie

Odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty

23 października zapraszamy na diecezjalny dzień wspólnoty

Nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Diecezjalny dzień wspólnoty

Nasza wspólnota

Wspólnota Domowego Kościoła w diecezji dzieli się na rejony i kręgi.

 

Zobacz, gdzie możesz nas znaleźć!

Początki…

Początki Domowego Kościoła w Brodnicy sięgają lat 90-tych. Później przez kilka lat DK był tylko poza Brodnicą, między innymi w Lubawie, Sampławie, Grodzicznie, w Nowym Mieście Lubawskim, w Grążawach. Dopiero pod koniec roku 2012 DK „wrócił” do Brodnicy. Udało się zawiązać pierwszy krąg w Brodnicy w parafii Jezusa Miłosiernego, a w krótkim czasie w następnej parafii i następnej…
 

<

p style=”text-align: justify;”>W ostatnim czasie dzięki staraniom wielu małżeństw i proboszczów z naszego rejonu powstały kolejne dwa kręgi, które obecnie są pilotowane. Czekamy na was, na następne małżeństwa do zawiązywania kolejnych kręgów na Chwałę Pana.

 
Zachęcamy małżeństwa do kontaktu z nami mailowo lub telefonicznie albo bezpośrednio z proboszczem w swojej parafii.

Kręgi

Lista istniejących Kręgów w rejonie Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie. Każdy Krąg przynależy do parafii, posiada swojego moderatora i parę animatorską. 

Księża moderatorzy

Domowy Kościół jest ruchem laikatu, dlatego ksiądz moderator jest doradcą duchowym i gwarantuje łączność wspólnoty DK z Kościołem hierarchicznym oraz wierność nauce Kościoła.

Diakonie

Cały Ruch Światło-Życie jest powołany do tego, by pełnić diako­nię na rzecz Kościoła i świata. Diakonie są narzędziami, poprzez które Ruch może realizować to powołanie.