Aktualności,  Galeria

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2022-2023

25 września 2022 w kościele p.w. Św. Fabiana i Sebastiana rozpoczął się nowy rok formacyjny Domowego Kościoła rejonu Brodnica -Nowe Miasto Lubawskie.
W ramach zawiązania wspólnoty Diakonia Wyzwolenia wygłosiła krótką prelekcję n/t Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
W godzinie Miłosierdzia zebrana w kościele wspólnota odmówiła Koronkę do Bożego Miłosierdzia polecając swoją posługę Panu Jezusowi.
Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Kaczyński, proboszcz parafii w Szczuce, który po raz kolejny został wybrany moderatorem rejonowym Domowego Kościoła. Obecny był również ks. Robert Narodzonek, opiekun kręgów w Nowym Mieście Lubawskim, para rejonowa, animatorzy kręgów, członkowie wspólnoty oraz sympatycy Domowego Kościoła.
Ks. Marcin serdecznie wszystkich powitał życząc wielu łask Bożych w kolejnym roku pracy.
Msza Święta była bardzo uroczysta, z piękną oprawą muzyczną przygotowaną przez diakonię muzyczną oraz pełną obstawą liturgiczną pod czujnym okiem diakonii liturgii, która kilka dni wcześniej zorganizowała warsztaty liturgiczne, aby przygotować wszystkie osoby zaangażowane w służbę przy Ołtarzu.
W procesji z darami kilka osób złożyło swoje deklaracje KWC.
Po koniec mszy świętej nowa para rejonowa Renata i Rafał Różyńscy podziękowała ustępującej parze Mirce i Heniowi Cieślińskim za ich posługę.
Kolejny punkt Dnia Wspólnoty odbył się w ogrodzie przy plebani, gdzie wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli, aby wysłuchać 3 małżeństw, które podzieliły się swoim świadectwem spotkania z Bogiem, podczas rekolekcji wakacyjnych.
Spotkanie zakończyło się wspólną agapą, przy stole obficie zaopatrzonym w domowe ciasta, o które zadbały rodziny oraz przy ognisku, gdzie można było sobie upiec kiełbaski. Rozmowy w miłej i przyjaznej atmosferze trwały do zmroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *