Świadectwa

Rekolekcje dla par rejonowych Gniezno-Świadectwo

Rekolekcje dla par rejonowych Gniezno

W dniach 7-9 października 2022 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla par rejonowych. Były one prowadzone przez Dorotę i Jacka Skowrońskich, parę filialną, oraz księdza Huberta Wiśniewskiego, który jest diecezjalnym duszpasterzem rodzin oraz pełni posługę moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie w archidiecezji gnieźnieńskiej. W rekolekcjach brało udział kilkanaście małżeństw, głównie z filii pelplińskiej.
Z diecezji toruńskiej były 4 małżeństwa, w tym również my.

W trakcie rekolekcji ks. Hubert mówił, jak ważna jest nasza jedność małżeńska, aby pomagać innym ją budować. W pamięć zapadły słowa, że czasem powinniśmy stać się jednym ze stopni na schodach, aby inni mogli wspiąć się wyżej. Fragment Pisma Św. – Chrystus Sługa umywający uczniom nogi był rozważany na jednym z Namiotów Spotkania, zmusił wszystkich uczestników rekolekcji do zastanowienia się ile mamy w sobie pokory oraz miłości aby w razie pochylić się nad drugim człowiekiem, uniżyć się.

W trakcie konferencji zostały przybliżone Zasady DK. Najważniejsze jednak w tym to dostrzeganie człowieka, to wrażliwość na potrzeby i zrozumienie, a nie tylko punkty Zasad DK.

Czasami słyszymy, że nazywa się parę rejonową „szefowa”, „szef”. Na tych rekolekcjach wybrzmiały treści, które umocniły nas w przekonaniu jak bardzo nieodpowiednie to słowa i jak dystansują nas one od innych.

Chcemy służyć małżeństwom z radością i pokorą w imię słów ”równi usługują równym”. Idąc na spotkanie kręgu jesteśmy przyjaciółmi, nie traktujemy tego jak wizytacja czy kontrola.

Przed nami wiele zadań i wiele razy będziemy musieli wychodzić ze swojej strefy komfortu, ale wierzymy, że w tej posłudze nie jesteśmy sami. Pan Bóg stawia na naszej drodze zadania, które jesteśmy w stanie wykonać i mamy w to pełną ufność, że to On nas prowadzi.

Chwała Panu!

Renata i Rafał Różyńscy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *