Aktualności

Noc Walki o błogosławieństwo dla miasta Brodnicy

W noc z 26 na 27 listopada w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Brodnicy miało miejsce nabożeństwo pokutne z prośbą o błogosławieństwo dla Brodnicy i okolic. Nabożeństwo to zostało zapoczątkowane w Bazylice w Licheniu przez ks. Dominika Chmielewskiego, gromadząc w sierpniową noc wiernych z całej Polski. Brodnicka Noc Walki była zorganizowana przez Wojowników Maryi z Brodnicy oraz Domowy Kościół pod przewodnictwem ojca Augustyna Zygmunt OFM. Czuwanie rozpoczął Apel Jasnogórski. W ramach wydarzenia w obecności Chrystusa skrytego w Najświętszym Sakramencie odbyły się modlitwy do patronów Polski i miast. Modlono się za Kościół, duchownych, osoby sprawujące władzę, rodziny, dzieci i wspólnoty.
Około godziny 23:00 wprowadziła uczestników do Eucharystii godzina czuwania w Ogrójcu wg książki „24 godziny Męki Pańskiej” wg Luisay Picarretay. Podczas Mszy Świętej modlono się o Ducha Prawdy dla Narodu Polskiego.
Nie mogło zabraknąć modlitwy Różańcowej, która jest ratunkiem dla świata. Odmówione zostały 4 części Różańca, z których każda została poprowadzona przez przedstawicieli wspólnot posługujących przy każdej z brodnickich parafii.
Kolejne takie nabożeństwo zaplanowane jest na drugą połowę marca 2022 w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej.
Chcielibyśmy by takie czuwania odbywały się cyklicznie, kwartalnie tak by przez najbliższy rok w każdej brodnickiej parafii takie się odbyło, gromadząc i angażując wspólnoty i wiernych z regionu Brodnicy i okolic.
Asia i Juliusz Rychlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *