Aktualności,  Galeria

Peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny w parafii pw. Jezusa Miłosiernego

W poniedziałek (11.10.2021) pożegnaliśmy obraz Św. Rodziny. Jakie wrażenia?

I. Rekolekcje prowadzone były przez księdza Andrzeja ze Zgromadzenia Świętej Rodziny.

  1. Obraz Świętej Rodziny na stałe jest eksponowany w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Do nas przyjechał w pełnej okazałości tj., „nieubrany” w drogocenne sukienki, które zdobią go w Kaliszu. Dzięki temu zmusza on do myślenia, że Święta Rodzina była biedna, Święty Józef był robotnikiem, miał spracowane ręce, bo pracą własnych rąk utrzymywał całą rodzinę.
  2. Rodzinę z Nazaretu cechuje miłość, zaufanie i służba.
  3. Jaka jest recepta na szczęśliwą rodzinę wg ks. Andrzeja?
  • Nawiązać relację z Panem Jezusem.
  • Zmienić sposób postępowania. Nie narzucać swojego zdania. Myślimy, że jeżeli mam dobre zamiary to musi tak być. Ja mam rację. A druga strona widzi tę samą sytuację zupełnie inaczej. Też ma rację.
  • Jeżeli coś w postępowaniu jednego z małżonków było nie tak jak powinno, coś wyszło źle, nie wypominaj. Jeśli się da, to zapomnij, jeśli nie, to nigdy do tego nie wracaj.
  • Nauczmy się mówić przepraszam, nawet do dzieci, przecież nie jesteśmy święci.
  • Pamiętajmy, że porządny rachunek sumienia jest kluczem do zmiany naszego życia na lepsze.
  • Przenieśmy model Rodziny z Nazaretu do naszych domów, odnośmy się z miłością do siebie i drugiego człowieka, nawet gdyby na pierwszy rzut oka wyglądał na bezdomnego. Pan Jezus też go kocha.

II. Obraz ma dwie perspektywy: poziomą i pionową. W pionowej są 3 postacie: Bóg Ojciec, Duch Święty i Pan Jezus. W poziomej: Matka Boska i Święty Józef trzymają za rękę dziecko – Pana Jezusa. Obydwoje Rodzice patrzą na Syna z największą miłością, tkliwością i radością. Miałam wrażenie, że wracają z Jerozolimy po 3 dniach szukania i odnalezieniu Go w Świątyni. Dają nam przykład jak powinna wyglądać dzisiejsza rodzina (ojciec, matka, dzieci) i jakie relacje powinny łączyć wszystkich jej członków.

III. Dużo się działo. W posługę zaangażowane były wszystkie Wspólnoty naszej parafii, a szczególnie członkowie Domowego Kościoła. Dziękujemy im za to, a specjalne podziękowania należą się księżom Michałowi i proboszczowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *