Aktualności

Rozpoczęcie roku formacyjnego DK

Dnia 12.09.2020 rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny Domowego Kościoła w Klasztorku w Brodnicy wspólnie z Wojownikami Maryi. Uroczystość ta wyjątkowo odbyła się w sobotę , ponieważ 12 września jest obchodzony przez katolików dniem imienin Matki Bożej. Na początku wysłuchaliśmy wyjątkowo mocnego świadectwa Gosi i Jarka z Gdańska . Po przemyśleniu doszłam do wniosku, jak bardzo musimy uważać na siebie, ciągle czuwać , żeby nie wejść na drogę grzechu.

Następnie odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez 6 kapłanów: księdza kanonika Mariusza Stasiaka, o. Augustyna proboszcza Klasztoru i założyciela Wspólnoty Wojowników Maryji, ks. Marcina Kaczyńskiego moderatora Wspólnoty DK, ks. Mateusza byłego moderatora 2 kręgów DK w Farze, ks. Adama Kordka i ks. Rafała Kreczmana wikariuszy Parafii
pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy. Kazanie wygłosił ks. Mariusz Stasiak, który między innymi podkreślał jak ważne są wspólnoty w życiu kościoła. Deklarację przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka podpisały 23 osoby. Po adoracji rozpoczęła się agapa, rozmowy, rozmowy, rozmowy….

Bardzo dziękujemy Księżom za udział i zaangażowanie w naszą uroczystość. Dziękujemy Ojcom Klasztoru p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny za możliwość spotkania się na ich terenie. Dziękujemy Wojownikom Maryi za zaproszenie, oraz tym którzy bardzo zaangażowali się w jej przygotowanie i w opiekę nad dziećmi oraz wszystkim , którzy zechcieli być z nami w tym radosnym dniu.


Mirka i Henio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *