Aktualności

Święto Świętej Rodziny

W Święto Świętej Rodziny 29 grudnia Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie obchodziła swoje patronalne święto. Uroczystość w naszym rejonie przeżywaliśmy w tym roku w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy. Rozpoczęła się ona Mszą świętą, którą odprawił ksiądz Dariusz Pukalski, miejscowy wikariusz. Ksiądz przypomniał, iż centrum naszego życia, wszystkich relacji stanowi miłość. Miłość pomimo wszystko i ponad wszystko. To miłość i miłosierdzie w rodzinie, na wzór cnót Bożych są warunkiem naszego szczęścia zarówno tu na ziemi, jak i w przyszłym życiu. Kapłan zwrócił uwagę zebranym na dziesięć przykazań Bożych, które ułożone są zgodnie z ich ważnością. Na koniec Mszy świętej ksiądz Dariusz poprosił małżonków zebranych w świątyni, aby stanęli obok siebie i podawszy sobie prawe dłonie odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Po Eucharystii w salce, przy rozpalonym kominku, który dał nam nie tylko ciepło, ale też wyjątkową atmosferę, złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Agapa jest dla członków naszej wspólnoty ważnym momentem. Oprócz przyjemności smakowych, kawy i ciasta, dostarcza nam również emocjonalnych i uczuciowych doznań. Dzięki tym chwilom, możemy się zatrzymać, porozmawiać ze sobą, ożywić wspomnienia. Po uczcie dla ciała było ponownie coś dla ducha. Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Asi i Julka, które dostarczyło nam mnóstwo przyjemności.

Dziękujemy księdzu Proboszczowi i księdzu Dariuszowi oraz kręgom DK z parafii Matki Bożej Fatimskiej za gościnność i miłe przyjęcie.

S.O.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *