Aktualności

Spotkanie Rejonowe DK

W niedzielę 8 grudnia 2019 roku w Parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy odbyło się adwentowe, rejonowe spotkanie Wspólnoty Domowego Kościoła. Ze względu na przypadającą w tym dniu Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miało ono szczególny wymiar. Rozpoczęło się Godziną Łaski, po której uroczystą Mszę świętą odprawił Moderator Rejonowy Domowego Kościoła ks. Marcin Kaczyński. Kapłan mówił o roli Maryi, jako wzoru dla nas chrześcijan. Nowa Ewa, Niepokalane Poczęcie, Maryja nieskażona grzechem pierworodnym jest tą, którą mamy naśladować, szczególnie w okresie Adwentu. Oddana Bogu i ludziom. Przyjmująca zwiastowanie nowiny o poczęciu Jezusa z ufnością, zawierzeniem Bogu. A jednocześnie spiesząca jako brzemienna do krewnej Elżbiety, aby świadczyć jej pomoc, nie skupiając się na sobie.

Po Eucharystii wspólnota udała się do salek na plebanii. Dorośli uczestniczyli w konferencji wygłoszonej przez księdza Moderatora na temat: Moja niewola i moja wolność. Dzieci pod opieką diakonii wychowawczej wykonywały ozdoby choinkowe i spędzały czas na zabawie. Ksiądz Marcin w konferencji mówił o zniewoleniach duchowych. Wypowiedzi kapłana wzbogacone były o jego własne refleksje i doświadczenia wynikające z pracy z młodzieżą. Usłyszeliśmy, że Bóg daje człowiekowi wolność, jako dar, dzięki któremu możemy kreować rzeczywistość. Jednak ta wolność ma prowadzić nas do prawdy. Musi mieć właściwy kierunek. Przypomniał, co Bóg mówi o wolności i przywiązaniu. Podkreślił, że kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko inne jest na właściwej pozycji, gdyż to pierwsze wyznacza pozostałe. Drugą część konferencji stanowiło wysłuchanie nagrania świadectwa nawrócenia Leszka Dokowicza.

Po konferencji w miłej, przedświątecznej atmosferze odbyła się Agapa. Był czas na rozmowy i żarty oraz bliższe poznanie się rodzin z różnych kręgów rejonu. Dziękujemy Wszystkim za obecność.

Chwała Panu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *