Aktualności

R.D.W. Mszano 2019

W niedzielę 6 października 2019 roku odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty, spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Brodnica. i Grodziczno Tym razem korzystaliśmy z gościnności księdza Sławomira Witkowskiego w parafii pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Mszanie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem rejonowego moderatora Domowego Kościoła ks. Marcina Kaczyńskiego. Ksiądz Marcin przytaczając słowa Apostołów kierowane do Jezusa: „dodaj nam wiary” zachęcał do ufności Panu , do podjęcia misyjnej posługi, realizowania swojego powołania, bycia wzorem dla innych w drodze do Chrystusa. Kapłan odwołał się do zadań, które stoją przed nowymi parami animatorskimi. W słowach otuchy zapewnił, iż nie należy się bać nowych wyzwań, bo łaski, które wypływają z ich realizacji są dużo większe niż wysiłek włożony w tę służbę W trakcie Eucharystii złożony został dar przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jak zwykle miało to podniosły charakter i było świadectwem realizacji słów ks. Franciszka Blachnickiego o dawaniu siebie w darze innym.

Pod koniec Mszy św. nowa para rejonowa Mirka i Henryk Cieślińscy podziękowali za posługę ustępującej parze rejonowej Małgosi i Pawłowi Krajnik . Nie zabrakło też świadectw porekolekcyjnych. Podzieliły się nimi trzy pary. Jedna z nich-Renia i Jacek z kręgu Parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy przypomnieli o konieczności otaczania modlitwą małżeństw przechodzących kryzys a także o objęciu stałą modlitwą kapłanów, którzy prowadzą nas do świętości

Po uczcie dla ducha, odbyła się uczta dla ciała. W namiocie, przy kawie z ciastem, odbyła się Agapa. Mimo zimnego popołudnia, atmosfera życzliwości, uśmiechy , rozmowy a także ciepła herbata i słodkości przyjemnie nas rozgrzały. Podtrzymanie tego ciepła duchowego możliwe było przy ognisku, gdzie chętni piekli kiełbaski, a animatorzy przedstawili kręgi w których posługują. Tak rozpoczął się nowy rok formacyjny Domowego Kościoła Rejonu Brodnica. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i współpracę z łaską Bożą. I niecierpliwie oczekujemy kolejnego, rejonowego spotkania wspólnoty.

Chwała Panu .

S.O.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *