Aktualności

Święto Świętej Rodziny w naszym rejonie

Święto Świętej Rodziny, które Kościół katolicki co roku obchodzi w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, w tegorocznej oktawie Bożego Narodzenia wypadło 30 grudnia. W tym roku patronalne święto Ruchu Domowego Kościoła obchodziliśmy po raz pierwszy nie we wspólnocie rejonowej a w swoich parafiach. W kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy we Mszy świętej o godzinie 12.30 odprawionej przez ks. Dariusza Pukalskiego uczestniczyły małżeństwa z dwóch kręgów.

Małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła zaangażowały się w przygotowanie liturgii. Rozpoczęło się od uroczystego wejścia z krzyżem i akolitkami, dalej posługa lektorów, uroczysta procesja z darami i komentarzem oraz modlitwa małżeńska z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryii.

Ks. Dariusz wygłosił kazanie, które zmusiło do refleksji na temat funkcjonowania i znaczenia współczesnej rodziny. Wzorem ma być Święta Rodzina z Nazaretu, która również dziś, wzywa do świętości. Wpatrując się w Nią, mamy tak kształtować nasze życie rodzinne, aby było ono drogą do Boga i drogą osiągania osobistej świętości jako żona-matka, mąż-ojciec i dzieci.

Po Mszy św. w parafialnej „salce kominkowej” odbyła się agapa. Z udziałem proboszcza Gabriela Aronowskiego i księdza Dariusza Pukalskiego złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Była to to okazja do spotkania osób, z którymi na co dzień, nie mamy kontaktu. Okazja do zadbania o nasze relacje małżeńskie i rodzinne Dobry czas, który był wypełniony radością, życzliwością i poczuciem obecności Boga. Wielkie podziękowania należą się Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta szczególna niedziela była tak piękna i owocna.

Pamiętajmy na co dzień o modlitwie za nasze rodziny, aby zmieniały się coraz bardziej na wzór Świętej Rodziny i prośmy o nowe i święte rodziny w naszym kraju i na całym świecie, aby powstawało wiele Kościołów domowych, które będą przemieniać każde społeczeństwo i cywilizację na chrześcijańską.

Ania i Krzysiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *