Aktualności

Relacja z rozpoczęcia peregrynacji figury Matki Bożej Niepokalana po naszym Rejonie

We wtorek 16 października o godzinie  18.00,  kilka małżeństw z naszego rejonu uczestniczyła w Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w uroczystej mszy świętej z okazji 40-tej rocznicy wyboru polaka Karola Wojtyły na Papieża. Mszę w koncelebrze odprawiało 8 księży, w tym dwóch księży z Brodnicy – Moderator Rejonowy rejonu brodnickiego  ks .Marcin Kaczyński  i ks. Dariusz Pukalski opiekun duchowy dwóch kręgów parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy.

Po mszy świętej odbyło się czuwanie, przepięknie  prowadzone przez małżeństwa z D.K. z Torunia, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Na zakończenie Moderator Diecezjalny ks. Andrzej Jakielski wraz z parą diecezjalną dokonali uroczystego przekazania na ręce księdza Marcina Kaczyńskiego figury Matki Bożej Niepokalana. Akt ten zainaugurował  odwiedziny  figury Matki Bożej Niepokalanej po domach małżeństw Domowego Kościoła diecezji toruńskiej. Figura Maryji rozpocznie odwiedziny   od małżeństw formułujących się w ruchu Domowy Kościoł w rejonie Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Grodziczno następnie wróci do rejonów w Toruniu i Chełmnie.  Delegacja przybyłych małżeństw uwieńczyła to wydarzenie wspólnym zdjęciem.

Bardzo dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy pomimo codziennych obowiązków  przybyli wraz z księżmi do Torunia na tę uroczystość.

Chwała Panu

Zapraszamy do Galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *