Świadectwa

Relacja – świadectwo z letnich rekolekcji OAZA II

,,Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz że Cię kocham”

Szczęść Boże! W Domowym Kościele jesteśmy od 2,5 roku, to nasza druga Oaza Rodzin.

Z początku planowaliśmy rekolekcje ale z powodów finansowych i problemów z urlopem odłożyliśmy je. Gdy się jednak zdecydowaliśmy okazało się że nie ma już miejsc, wpisaliśmy się na listę rezerwową i czekaliśmy, modliliśmy się o ten wyjazd i o to żeby wszystko się zgrało, Pan wysłuchał naszych modlitw.

Na rekolekcje OR II st. w Rycerce Górnej pojechaliśmy z dziećmi z 13 letnią Izą i 3 letnim Olkiem,

17-letni syn Kuba został w domu. Jechaliśmy chętnie z otwartością na działanie Pana. W ostatnim czasie gdzieś uciekały nam pewne sprawy w małżeństwie a i zobowiązania lekko zaczęły sprawiać problemy. Czas rekolekcji był czasem niesamowitym, przez 15 dni Duch Święty działał na nas, kolejne nowe doświadczenie jak bardzo jesteśmy stworzeni dla siebie jako małżonkowie.

Na Oazie II st. podstawą spotkań kręgów była Księga Wyjścia – Exodus, coś czego za bardzo nie rozumieliśmy. To tu codzienne spotkania kręgów poprzedzone wprowadzeniem pięknym, zrozumiałym językiem przez księdza Darka, uświadomiło nam, że tak jak Mojżesz, który też nie był zbyt wymowny i my mieliśmy w swoim życiu „Wyjście”, że wciąż kroczymy do ziemi obiecanej, wspólnie jako małżonkowie. Kręgi biblijne prowadzone przez Ulę i Zdzisia w sposób prosty i życiowy na bazie naszych osobistych świadectw pokazywały jak Exodus postępował w naszych małżeństwach i życiu osobistym. Dały mam one bardzo dużo, tyle zrozumieliśmy, ile otrzymaliśmy łask od Naszego Pana.

Po raz kolejny przeżyliśmy bardzo głęboko modlitwę małżeńską przed Najświętszym Sakramentem i tu polały się łzy…Czuliśmy bliskość Jezusa i to, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami. To modlitwa w obecności Jezusa bardzo pomogła nam w przeprowadzeniu bardzo owocnego dialogu, z czym mieliśmy największe problemy. Po raz kolejny pozwoliliśmy działać Panu Bogu w Naszych sercach.

Odnowienie Chrztu Świętego nad rzeczką spływającą z gór, to coś niesamowitego. Przeżyliśmy bardzo mocno też Sakrament pojednania i piękną spowiedź. Rekolekcje to czas gdzie Pan za pomocą Ducha Świętego czyni cuda. Codzienne jutrznie, Eucharystie oraz inne zajęcia uświetnione anielskim głosem i muzyką Agnieszki i Michała, także pozwalały bardziej na otwieranie się w modlitwie do Pana. Cały ten komfort przeżywania rekolekcji mieliśmy dzięki dobrze przygotowanej diakoni wychowawczej Kasi i Krzysia z klerykiem Karolem. Dobrze zajmowali się dziećmi, Olek radosny a Iza ciągle uśmiechnięta, pomimo tego, że przyjechała na rekolekcje ze złamaną nogą i musiała chodzić o kulach. Tu też bardzo dużo dowiedzieliśmy się o liturgii, przed każdą Eucharystią było pouczające wprowadzenie, przygotowane przez kleryka Karola, dzięki temu chętniej posługiwaliśmy.

Dzień Wspólnoty w Rajczy z Oazami młodzieżowymi naszego Ruchu tylko potwierdziły w sposób bardzo pozytywny naszą obecność w Żywym Domowym Kościele. Tu usłyszeliśmy piękne świadectwa, szczególnie poruszyło nas jedno, młodego adoptowanego chłopaka……Tu też wstąpiliśmy oboje do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Chcielibyśmy Podziękować Panu Bogu za dar tych rekolekcji, za piękne owoce te które już są i które będą. Wróciliśmy umocnieni, zgodni wypełniać powołanie małżeńskie, życiowe a Jezus niech prowadzi nas ku świętości i dojrzałej miłości.

Kasia i Tomek

W galerii kilka zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *