Aktualności

„Ogłaszam Cię Panem mojego życia, moim jedynym Panem, daję Ci moje życie na zawsze”

„Ogłaszam Cię Panem mojego życia, moim jedynym Panem, daję Ci moje życie na zawsze”

W 101 rocznicę objawień fatimskich, 13 maja 2018 w naszym kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy spotkaliśmy się na uroczystej Eucharystii z okazji odpustu parafialnego.

Pod przewodnictwem bp Wiesława Śmigla, Eucharystię celebrowali ks. proboszcz – Gabriel Aronowski, ks. wikariusz Dariusz Pukalski oraz księża z różnych stron diecezji. Na sumę odpustową przybyli liczni pielgrzymi, władze lokalne oraz parafianie.

Tego dnia miało miejsce historyczne wydarzenie  – bp Wiesław Śmigiel dokonał koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, która zajmuje dostojne miejsce w ołtarzu naszej świątyni.

Podczas tej pięknej liturgii Komunię Św. pod dwiema postaciami z rąk ks. bp przyjęło 6 małżeństw, które zostały zaproszone do bardziej świadomego i dojrzałego spotkania z Chrystusem. Od kilku miesięcy małżeństwa spotykały się na comiesięcznych spotkaniach ewangelizacyjnych pod czujnym okiem opiekuna duchowego ks. Darka Pukalskiego i parą pilotującą – Jadwigi i Gabrysia Drumińskich. Był to wstępny etap powstawania nowego kręgu DK w naszej parafii. Spotkania te zakończyły się podjęciem decyzji o osobistym przyjęciu Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Uroczyste wyrażenie tej decyzji miało miejsce podczas tej parafialnej uroczystości odpustowej. Był to dobrowolny akt oddania życia pod kierownictwo Chrystusa. Klęcząc przed ołtarzem, w ciszy serca każdy z nas wyraził swoją najważniejszą decyzję życia – osobistego i świadomego przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela, co przypieczętowało słowo „Amen!” wypowiadane podczas przyjęcia Ciała Chrystusa.

W tym szczególnym dniu były z nami nasze dzieci i nasza para pilotująca.

Małżeństwa z pierwszego kręgu DK w naszej parafii w czasie pięknie przygotowanej liturgii  dały świadectwo swojej wiary czytając podczas tej uroczystości słowo boże, modlitwę powszechną i przynosząc dary do ołtarza.

Po zakończeniu Eucharystii stanęliśmy wspólnie do pamiątkowego zdjęcia.

Serdeczne Bóg zapłać dla naszego opiekuna duchowego, ks. Darka, za Jego obecność, duchowe wsparcie i dzielenie się słowem bożym oraz dla pary pilotującej – Jadwigi i Gabrysia za prowadzenie i świadectwo życia jakie nam przekazują.

W homilii biskup Wiesław Śmigiel powiedział, że Kościół to żywi ludzie, którzy mają swoje ograniczenia i słabości. Nie są jednak pozostawieni sami sobie.  Duch Święty prowadzi swój Kościół. Dla człowieka wierzącego największą wartością jest niebo. Każdy z nas otrzymał od Boga łaskę, ale nie każdy pozwala by ta łaska go przemieniała, nie każdy z tą łaską współpracuje. – Duchu Święty spraw aby ta łaska przemieniała nas każdego dnia. Choć mamy wiele ograniczeń to chcemy wpatrywać się niebo i do nieba dążyć.

Chwała Panu

Renata i Rafał Różyńscy

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *