Aktualności

Święto świętej rodziny 2017

W niedzielę 31.12.2017 obchodziliśmy w rejonie Święto Świętej Rodziny. W tym roku patronalne święto Ruchu Domowego Kościoła  przypadło w ostatni dzień roku kalendarzowego czyli w Sylwestra. O godzinie 11.00 w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Brodnicy małżeństwa z naszego rejonu uczestniczyły we Mszy świętej odprawionej przez proboszcza goszczącej nas parafii ks. kanonika Gabriela Aronowskiego. Była to uroczystość szczególna w swym znaczeniu dla małżeństw z kręgu Domowego Kościoła z tej właśnie parafii. Tej, bowiem, niedzieli i na tej właśnie Mszy świętej zakończyli etap pilotażu i wstąpili uroczyście do Domowego Kościoła. Była to piękna i podniosła chwila i zapewne wszyscy zapamiętamy ją na długo.

Mszę św. rozpoczęło uroczyste wejście z krzyżem i akolitkami, a pięknie przygotowana oprawa Mszy: lektorzy, psalmista, mężczyźni do posługi ministranckiej oddawali podniosłość tej Uroczystości. Była również uroczysta procesja z darami, jak i komentarzem. Ksiądz Dariusz Pukalski, wikariusz parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej, wygłosił piękne kazanie, które, myślę, pozostało zarówno w sercach zebranych wokół księdza Darka dzieci, jak i nas, dorosłych. Po ogólnym błogosławieństwie nastąpiło błogosławieństwo dzieci.

Po Mszy św. w parafialnej „salce kominkowej” odbyła się agapa. W pierwszej kolejności ksiądz probosz Gabriel Aronowski skierował do nas piękne życzenia i wzruszające słowo. Po pięknym wstępie podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy oraz wymieniliśmy się przeżyciami świątecznymi. Wielkie podziękowania należą się Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta szczególna niedziela była tak piękna i owocna. Księdzu proboszczowi i księdzu wikaremu dziękujemy za życzliwość i gościnę, paniom i panom za czytania, śpiew, służbę przy ołtarzu, a nowoprzyjętemu kręgowi za przygotowanie salki oraz pysznego poczęstunku. A wszystko to NA CHWAŁĘ PANU!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *