Świadectwa

Świadectwo z Adwentowego Rejonowego Dnia wspólnoty w Hartowcu

W niedzielę 10 grudnia 2017r. dane nam było przeżyć we wspólnocie małżeństw z Domowego Kościoła wspaniały czas przemiany. Para Rejonowa Małgosia i Paweł Krajnik wraz z  Moderatorem Rejonowym Domowego Kościoła – księdzem Marcinem Kaczyńskim zaproponowali nam ucztę duchową – Rejonowy Dzień Wspólnoty w Diecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjnym w Hartowcu. Wspaniałe świadectwa małżonków Kingi i Krzysztofa oraz Jadzi i Gabrysia a także piękna katecheza księdza Marcina nakierowane były na Maryję Niepokalaną. Potem spotkanie małżonków w mniejszych kręgach i dzielenie się wzajemnie doświadczeniem tego, jakie znaczenie ma Maryja w moim życiu i jakie Jej cechy chciałbym naśladować, służyło wzajemnemu zbudowaniu każdego z nas.

Wiele dobra wybrzmiało w tych wypowiedziach i tym dobrem należy się dzielić, ponieważ wtedy to dobro rośnie. Maryja Niepokalana jest dla nas wszystkich wzorem bezgranicznego zaufania Panu Bogu i wzorem największej pokory. Ona uczy nas, jak to wypełniać w codziennym życiu i zachęca: „zróbcie wszystko cokolwiek Mój Syn wam powie”. Wcześniej jednak u Syna Swego wstawia się za nami, tak jak wstawiała się za małżonkami w Kanie Galilejskiej: „wina nie mają”. Zawierzajmy więc Maryi Niepokalanej nasze sprawy – te konkretne, małżeńskie, rodzinne. Siła naszych próśb jest większa wtedy, gdy zgodnie prosimy jako małżonkowie, jako rodzice, jako wspólnota – wstawiając się jedni za drugich. Maryja zawsze je przedstawi Swojemu Synowi Jezusowi Chrystusowi.

Po spotkaniu formacyjnym wszyscy z wielką radością uczestniczyliśmy w Eucharystii w Kościele Parafialnym w Hartowcu przedstawiając Panu Bogu nasze podziękowania i prośby za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej.

To nasze spotkanie wspólnotowe było możliwe również dzięki temu, że znaleźli się też Ci, którzy zaopiekowali się dziećmi małżonków uczestniczących w katechezie i spotkaniach w kręgach. Wielkie podziękowania dla Hani i Modesta oraz towarzyszącej im w diakonii wychowawczej młodzieży – Asi, Agaty i Julii.

Ten błogosławiony czas wspólnotowego spotkania zakończyliśmy uroczystym obiadem, po którym jeszcze długo nie mogliśmy się rozstać ciesząc się wzajemnie swoją obecnością.

Wdzięczni Panu Bogu za ten błogosławiony czas i za każdego człowieka, którego postawił tego dnia na naszej drodze  – prośmy, by Duch Święty umacniał to, co zdziałał w tym świętym czasie w każdym z nas.

Renia i Jacek

Zapraszamy do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *