Świadectwa

Relacja z Modlitwy Małżonków

Modlitwa małżeńska u Jezusa Miłosiernego

U schyłku tej niedzieli, 19 listopada, po wieczornej mszy świętej przyszliśmy do kościoła p.w. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy. Punktualnie o 18 rozpoczęła się, wystawieniem Najświętszego Sakramentu, modlitwa małżonków… Tego wieczoru podzieliliśmy się tym pięknym darem jakim jest modlitwa małżeńska z naszą wspólnotą parafialną.

U schyłku tego dnia uklękliśmy w niemalże zupełnych ciemnościach przed Najświętszym Sakramentem, przed samym Chrystusem, oddając Panu wszystko to, co piękne, dobre, ale też i to, co trudne w naszych małżeństwach. Małżonkowie dziękowali za siebie nawzajem, za sakrament małżeństwa, wspólne lata życia, dzieci, otrzymane dobra i łaski, przepraszali za niedoskonałości i prosili o potrzebne łaski dla siebie, swoich dzieci, rodziny, znajomych. Wszystko to czynili wsłuchując się w poruszające komentarze i muzykę, wpatrzeni w Najświętszy Sakrament, który był jedynym jaśniejącym punktem w kościele.

Godzina. Tylko albo aż 60 minut. Godzina modlitwy. Godzina miłości. Bóg powołał nas do małżeństwa, ale poprzez sakrament obdarował nas czymś znacznie większym niż mianem męża i żony. Wydaje się, że ta godzina modlitwy to tak niewiele, a jednak pozwala ona spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy, pozwala wyprostować się i pomyśleć „tak, Panie, dziękuję”. Dziękujmy zatem Panu za to, że obdarza nas łaskami i prośmy by umacniał wszystkie małżeństwa i rodziny w wierze, jedności i wierności. A modlitwa małżeńska niech stanie się codziennością

Chwała Panu!!!

K.K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *