Świadectwa

Świadectwo z OAZY II Szczawnica Lipiec 2017

Króluj nam Chryste!
W Oazie Rodzin II stopnia, które odbywały się w Szczawnicy uczestniczyliśmy z naszymi dziećmi: Joasią – lat 15; Karoliną – lat 11 i rocznym Nikosiem. Nasz najstarszy syn został w domu, ponieważ miał praktyki zawodowe. Przed wyjazdem na rekolekcje, nasi znajomi, którzy przeżyli już tą Oazę, uświadamiali nas, że temat EXODUS jest tematem trudnym i faktycznie tak było. Przeżyliśmy głęboko Noc Wyjścia, która przebiegała krętymi ścieżkami Szczawnicy i która przebiegała wzdłuż miejscowej rzeki. Dotknęło nas szczególnie przeżycie odnowienia Chrztu w rzece, które wspominać będziemy w przeżywaniu każdego Triduum Paschalnego w naszej parafii.
Ojciec Niebieski pozwolił nam poznać wspaniałych ludzi, od których biło duchowe ciepło, radość z bycia we wspólnocie Kościoła Domowego.
Od kilku lat trwamy jako członkowie w KWC i Pan Bóg pozwolił nam przeżyć głębokie doświadczenie w Krościenku na Kopiej Górce, jakim było przyjęcie nowych członków do tego dzieła. Kulminacyjnym momentem było dla nas to, kiedy śpiewano hymn krucjaty i podejmowała te dzieło nasza córka Joasia, a wraz z Nią ogrom młodych ludzi. Po tych przeżyciach, wiemy, że KWC żyje i rozwija się w całej Polsce.
Cztery miesiące temu, Biskup toruński, posłał mnie, abym służył, jako Stały Akolita. Głęboko przeżyłem służbę przy Ołtarzu Pana w Kościele Dolnym w Krościenku przy grobie śp. ks. Blachnickiego. Były momenty, kiedy rekolekcje mnie już męczyły, ale godzina świadectw, uświadomiła mi, po co Nasz Zbawiciel mnie tam posłał, a mianowicie, jednego uczestnika Marka, zaprosiłem do służby liturgicznej, który chętnie przyjął te zaproszenie. W swoim świadectwie powiedział, że po powrocie do domu, będzie kontynuował służbę i rozwijał ją w swojej parafii, był to tak radosny moment dla mnie, że oboje się uściskaliśmy.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że postawił na naszej drodze Animatorów rekolekcji Basię i Józka, księdza Piotra i choć nie wszystko rozumiemy, to dzięki takim ludziom pogłębiamy naszą wiarę.
Chwała Panu!
Ania, Andrzej z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *