Świadectwa

Modlitwa małżonków

Dnia 02. 06. 2017 , w piątek przed Zesłaniem Ducha Świętego po raz pierwszy uczestniczyliśmy we wspólnotowej modlitwie małżeńskiej. Modlitwa odbyła się w Szczuce w kościele p.w. Św. Fabiana i Św. Sebastiana . W adoracji uczestniczyły małżeństwa z kręgów Domowego Kościoła z Brodnicy wraz        ze swoim opiekunem duchowym ks. Marcinem Kaczyńskim, proboszczem parafii. Modlitwę  prowadziła para rejonowa  Małgosia i Paweł Krajnik. Wzięło w niej udział kilkanaście  małżeństw.

Modlitwa rozpoczęła się o godz. 21.00 . Późna pora, półmrok w kościele, z oświetlonym Najświętszym Sakramentem w tle którego widniał obraz Matki Bożej Bolesnej , a także sprzyjająca refleksji muzyka , śpiew z akompaniamentem gitary, sprzyjał refleksji i otwierał wnętrza na działanie Ducha Świętego.

Spotkanie rozpoczęło się uwielbieniem Jezusa.  Później kolejno miały miejsce: dziękczynienie , przeproszenie , i modlitwa prośby. Wszystko w odniesieniu     do małżeństwa i rodziny. Wstępy do każdej części modlitwy czytane przez prowadzących pozwalały na uporządkowanie myśli, skupienie  a jednocześnie wyciszenie.

Po  wewnętrznej refleksji i  cichej modlitwie , każdy miał możliwość głośnego wypowiedzenia tego co najbardziej ceni w swoim małżonku, za co Bogu dziękuje, o co prosi dla współmałżonka i rodziny. Szczególnym momentem była część przeproszenia. Małżonkowie szeptem, siedząc blisko, przepraszali się, wypowiadając konkretnie to co leżało im na sercu. Odpowiednio dobrane młodzieżowe pieśni otwierały nie tylko serce ale przede wszystkim ducha a czasami również ręce , które bądź wzniesione w górę lub też szeroko rozpostarte pozwalały na ekspresyjne  wyrażenie myśli i uczuć.

Modlitwa małżeńska zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Czas minął  niespodziewanie szybko. Adoracja  trwała dokładnie godzinę. My, rozpaleni duchem, czuliśmy, że możemy więcej.

Po tym spotkaniu napełnieni byliśmy pozytywną energią i radością. Dawno     nie przeżyliśmy takiego oczyszczenia i umocnienia. Wiemy, że tego rodzaju modlitwy małżeńskie prowadzone są na rekolekcjach , dlatego zachęcamy wszystkich do brania w nich udziału.

Rozmowy na temat tej adoracji trwały jeszcze poźniej parę dni. Wymieniając się z mężem spostrzeżeniami i przeżyciami stwierdziliśmy, że czuliśmy jedną bardzo charakterystyczną rzecz dla wspólnoty Domowego Kościoła – jedność, łączność duchową, zbieżność problemów i  trudów codzienności małżeńskiej i rodzinnej oraz silną potrzebę wypraszania łask zarówno dla siebie, jak i dla innych.

Dziękujemy dobremu Bogu za to doświadczenie. Chwała Panu!

Sylwia i Jerzy Ochlak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *