Świadectwa

Relacja z majówki z organizowanej przez małżeństwa z kręgu D.K. z parafii farnej

W odpowiedzi na zawołanie Papieża Franciszka,aby parafia była wspólnotą wspólnot oraz na zaproszenie wspólnoty Domowego Kościoła w niedzielne wiosenne popołudnie rodzina parafialna spotkała się na pętli autobusowej przy ulicy Lidzbarskiej. Po krótkim zawiązaniu wspólnoty i pochyleniu głów na Boże błogosławieństwo udzielone rękoma księdza Tomasza Reckiego wszyscy ze śpiewem na ustach ruszyliśmy w kierunku Bobrowisk. Podziwiając piękne okolice i niesamowite odcienie zieleni, różnorodności flory i fauny, oddawaliśmy śpiewem hołd Maryi.
Po dojściu do figurki na Bobrowiskach odprawiliśmy nabożeństwo majowe, w które włączyli się mieszkańcy okolic. Tam Maryi zawierzyliśmy siebie i nasze rodziny, a dziesiątką różańca dziękowaliśmy Panu za naszych kapłanów, a szczególnie na obecnego z nami radosnego księdza Tomka.
Następnym etapem naszej majówki była platforma widokowa położona w Bagiennej Dolinie Drwęcy. Małgosia opowiadała nam o Brodnickim Parku Krajobrazowym. Dowiedzieliśmy się, że rzeka Drwęca jest najdłuższym rezerwatem ichtiologicznym w Polsce, ochroną objęte są pstrągi, łososie, troć i minóg rzeczny. W miejscach gdzie rzeka silnie meandruje, to są miejsca migracji i lęgów: gęsi gęgawy, kaczek, a nawet żurawi i bielika. Na tych terenach występuje również wydra, bóbr, nocek i mopek.
Przy przydrożnej wiacie zażyliśmy krótkiego odpoczynku, kosztując domowego ciasta i następnie ruszyliśmy drogą leśną na ulicę Boczną. Pogoda nam sprzyjała, dobry humor nas nie opuszczał, a entuzjazm i radość biegających dzieci dopingowały do dalszego marszu śpiewając Maryjne pieśni.
Na ulicy Bocznej zostaliśmy zaproszeni na gościnne podwórko Ani i Mirka, gdzie czekało na nad rozpalone ognisko, kiełbaski i domowe wypieki. W tym radosnym nastroju nasza majówka zakończyła się udzielonym błogosławieństwem i zaproszeniem chętnych małżeństw do wkroczenia na drogę formacyjną wspólnoty Domowego Kościoła.
Myślę, że to był piękny czas na wzajemne poznanie i ubogacenie się doświadczeniem bycia we wspólnocie nie tylko DK, gdyż byli z nami Rycerze Kolumba, Róże Różańcowej, wspólnota Jezusa Miłosiernego i jeszcze niezrzeszeni… Chwała Panu! Basia Zielińska-DK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *