Aktualności

Dzień Świadectw W Nowym Mieście Lubawskim

20161218_183104

W parafii p.w. Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim w niedzielę 18.12.2016 małżeństwa z naszego rejonu wraz z miejscowym proboszczem zorganizowały Dzień Świadectw.
W tym dniu na każdej mszy św. po krótkiej homilii księdza Michała wprowadzającej do tematyki D.K. małżeństwo z D.K. opowiadało o swoich doświadczeniach w Domowym Kościele. Ile dobra powstało w ich małżeństwie , rodzinie jakie pozytywne zmiany zaistniały w ich codziennym życiu wskutek bycia w Domowym Kościele.
Łącznie na wszystkich 7 –miu mszach świadectwo powiedziało pięć małżeństw z Brodnicy . Nad całością techniczną i socjalną czuwały dwa małżeństwa z Nowego Miasta Lubawskiego będące w kręgu przynależnym do parafii w Grodzicznie . Zabezpieczyli dostęp do ogrzewanej salki parafialnej gdzie czekała przez nich przygotowana gorąca kawa, herbata i swojskie ciasto na mówiący świadectwo jak i na zainteresowane małżeństwa . Po mszach rozdawane były ulotki. Podczas tego wydarzenia wszystkich organizatorów spotkała wielka radość, gdyż po przedostatniej mszy zgłosiło się jedno małżeństwo z 8 –mio letnim stażem małżeńskim. Musimy tu wspomnieć , że spotkaliśmy się z ogromną chęcią współpracy u księdza proboszcza i wszystkich księży w tej parafii . Liczymy, że zasiane ziarno na świadectwach i podczas zbliżających się wizyt duszpasterskich zakiełkuje w najbliższym czasie z wielką mocą na CHWAŁĘ PANA .
Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i zaangażowanie i prosimy o dalszą modlitwę w intencji zawiązania się kręgów D.K. w Nowym Mieście Lubawskim .
Małgosia i Paweł

20161218_183058 20161218_183104

20161218_183332

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *