Aktualności

Relacja z uroczystej Mszy św. oraz z R.D.W (Rejonowym Dniem Wspólnoty)

20161204_103416 04.Grudnia .2016  o godz. 11.00  w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy  odbywała się uroczysta Msza św. podczas, której  nastąpiło uroczyste zakończenie okresu ewangelizacji dla małżeństw z pilotowanego kręgu z tej  parafii i przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela.  Mszę odprawił Wikariusz i zarazem moderator kręgu D.K.  ks Darek .We Mszy św. uczestniczyło bardzo dużo małżeństw z naszego rejonu a część z nich włączyła się w tzw. obstawę liturgiczną . Mszę św. rozpoczęło uroczyste wejście  z krzyżem i świecami akolitkami . Nie zabrakło procesji z darami jak i komentarza do darów, mężczyzn do posługi ministranckiej , oraz lektorów i psalmistki . Uczestnikami całej uroczystości byli także parafianie a na zakończenie ks Proboszcz Gabriel Aranowski nie szczędził ciepłych słów o ruchu światło-życie o ruchu Domowy Kościół zachęcając obecnych parafian do włączenia się .

Po Mszy Św. przeszliśmy do sali przy parafialnej  gdzie czekała na każdego ciepła kawa , herbata i ciasto oraz tryskający iskrami płomień w kominku . Podczas agapy każdy był bardzo spragniony rozmowy, ale dzięki przygotowanemu nagłośnieniu, animatorzy poszczególnych kręgów przedstawili swoje kręgi a para pilotująca krąg gospodarzy tego wydarzenia . Nie zabrakło również wspólnych śpiewów, które przygotował kształtujący się zespół muzyczny Domowego Kościoła naszego rejonu . Przygotował kilka piosenek oraz „śpiewników” dzięki czemu każdy z uczestników mógł się włączyć do  śpiewu .

Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie całego wydarzenia zwłaszcza Księżom tej parafii , małżeństwom z kręgów z parafii NPNMP i MBF w Brodnicy a przede wszystkim za obecność każdego małżeństwa,  bo bez was to by się nie odbyło .

A wszystko na Chwałę Panu .

Zapraszamy do galerii na relacje fotograficzną/ „Galeria”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *