Domowy Kościół

Rejon Brodnica

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła połączony z Diecezjalną Szkołą Formacji, której tematem będzie „Reguła Życia”. Postarajmy się być jak największa grupą.


Miejsce – Centrum Dialogu w Toruniu, plac ks Frelichowskiego 1
Termin – (niedziela) 12.05.2019r.

Program
 Godz. 14.30 Namiot Spotkania – Kaplica Seminaryjna
 Godz. 15.00 Eucharystia – Kaplica Seminaryjna
 Godz. 16.15 Szkoła Formacji „Reguła Życia” – Centrum Dialogu
-Wprowadzenie
-Spotkania w grupach
-Podsumowanie
 Godz. 18.00 Agape
W czasie Szkoły Formacji będzie zapewniona opieka dla dzieci.


Zaproszenie na XXII pielgrzymkę do Kalisza

PIELGRZYMKA DO KALISZA

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!

– w 40. rocznicę zawołania papieskiego

XXII pielgrzymka rodzin do ŚWIĘTEGO JÓZEFA w Kaliszu odbędzie się w dniu 99. urodzin św. Jana Pawła II. 18 maja 2019 roku pragniemy stanąć nieopodal pomnika naszego Rodaka, by jeszcze raz wsłuchać się w Jego słowa, by odczytać Jego przesłanie do naszych rodzin. To właśnie w Kaliszu św. Jan Paweł II powiedział:

„Prawdziwa miłość nigdy nie wygasa. Staje się źródłem siły i wierności małżeńskiej. Rodzina chrześcijańska, wierna swemu sakramentalnemu przymierzu, staje się autentycznym znakiem bezinteresownej i powszechnej miłości Boga do ludzi. Ta miłość Boga stanowi duchowe centrum rodziny i jej fundament. Poprzez tę miłość rodzina powstaje, rozwija się, dojrzewa i jest źródłem pokoju i szczęścia dla rodziców i dla dzieci. Jest prawdziwym gniazdem życia i jedności”.

PROGRAM SPOTKANIA:

12.30 – zawiązanie wspólnoty

13.00 – konferencja: Aktualność myśli Jana Pawła II do rodzin (ks. Krzysztof Łapiński, moderator krajowy Domowego Kościoła)

13.45 – świadectwa

czas dla siostry i brata😊

16.00 – przygotowanie Eucharystii

16.15 – Eucharystia

Ok. 18.00 – zakończenie pielgrzymki

W tym szczególnym czasie, gdy toczy się walka o rodzinę pragniemy św. Józefowi oraz św. Janowi Pawłowi II zawierzyć wszystkie sprawy naszych małżeństw, rodzin, wspólnot. Niech Święci Orędownicy wypraszają potrzebne łaski i umacniają nas w codzienności.

Jagoda i Zbigniew Gajewy
para diecezjalna DK d. kaliskiej

ks. Michał Pacyna
moderator diecezjalny DK d. kaliskiej

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK

ks. Krzysztof Łapiński
moderator krajowy DK

Na Pielgrzymką można wybrać się indywidualnie albo grupą zorganizowaną o czym pisaliśmy wcześniej .

Serdecznie zachęcamy

Ogólnopolska Pielgrzymka Domowego Kościoła do Kalisza

Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła do Kalisza
Sobota/Niedziela 18/19 maj 2019
Program pielgrzymki
Sobota 18 maja 2019
5.30 wyjazd z Brodnicy
6.30 przystanek w Toruniu( 2 przystanki podane będą przed wyjazdem)
12.00-18.00 uczestnictwo w spotkaniach w Kaliszu w ramach Pielgrzymki
19.30 przyjazd do zajazdu „Pensjonat nad Zalewem” pod Koninem (kolacja i nocleg)
Niedziela 19 maja 2019
7.30 śniadanie i wyjazd z pensjonatu
9.00 – 13.30 pobyt w Licheniu(Msza Święta)
15.00-16.30 zwiedzanie miasta Strzelna i obiad
18.30 przyjazd do Torunia
20.00 przyjazd do Brodnicy
Szczegóły i zapisy u Ks. Marcina Kaczyńskiego telefonicznie lub sms 608 783 657 (liczba miejsc ograniczona)

Rejonowy Dzień Wspólnoty -Przyjęcie małżeństw do wspólnoty

„Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”

Mt 18,20

Domowy Kościół jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, założoną przez Ks. Franciszka Blachnickiego.

W naszej Parafii obecnie działają dwa kręgi. Dnia 13.01.2019 r. sześć małżeństw wstąpiło do wspólnoty. Msza Św. odbyła się o godz. 12:15, której przewodniczył Ks. Tomasz Recki.

Była to dla nas wyjątkowa Eucharystia. Siostry i Bracia ze wspólnoty przygotowali piękną oprawę liturgiczną.

Czekaliśmy na ten dzień, przez rok formowaliśmy się na spotkaniach ,uczestniczyliśmy w ważnych wydarzeniach, które zgłębiały naszą wiarę.

Dotrwaliśmy!!!

Chcemy jako małżonkowie trwać razem przy Chrystusie. Wspólnie dążyć ku Bogu, w jedności budować wspólnotę wiary, nadziei i miłości . Wspólnym wysiłkiem i wzajemną pomocą wychowywać dzieci w świetle wiary. Być żywym świadectwem!

Serdecznie zapraszam małżeństwa sakramentalne do wspólnoty Domowego Kościoła.

Dlaczego?……

Każdy z nas miał wątpliwości …..ale BÓG tak chciał i JESTEŚMY.

Jesteśmy jedną wielką rodziną, która troszczy się i wspiera. Wielu z nas doświadczyło namacalnie działania Boga, opieki Matki Bożej, która wyprosiła i wyprasza u Swojego Syna Jezusa Chrystusa wiele łask.

„ Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”!

Kasia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Zaproszenie na bezalkoholową Zabawę Karnawałową

Zapraszamy na bezalkoholową zabawę karnawałową organizowaną w Grodzicznie. Zabawa jest organizowana metodą co przyniesiesz to zjesz. Będzie to na sali w agroturystyce gdzie są naczynia jest kuchnia do podgrzania ale reszta jest po naszej stronie . Stąd cena jest bardzo znikoma bo wynosi 5 zł od osoby. Maksymalnie może brać w niej udział 40 osób . Serdecznie zachęcamy wszystkich do zastanowienia i wybrać się ze znajomymi z kręgu lub z poza kręgu. Pamiętajmy ilość miejsc jest ograniczona a każdy wie  jak cenne są takie spotkania czy spędzenie razem we wspólnocie czasu . Przygrywał będzie DJ ,muzyka odpowiednia dla uczestników. Startujemy 23 lutego o godz. 19.00.  Zapisy kierować  bezpośrednio do nas, najpóźniej  do 19 stycznia 2019. tel 600292337

Z Panem Bogiem

Małgosia i Paweł

Zaproszenie na bezalkoholowy Bal Karnawałowy pod Toruniem

Zapraszamy wszystkich którym bliska jest idea zabawy bez alkoholu, na Bal Karnawałowy, który odbędzie się

  • 16 lutego 2019r.
  • w Sali bankietowej „Poranna Rosa” w Grabowcu (ul. Syrenki 3).

Bal rozpoczynamy o godzinie 20 i bawimy się do 2 w nocy.

  • Koszt od osoby dorosłej 120 zł,
  • dzieci do lat 3 bezpłatnie,
  • a w wieku 3 do 7 lat 60 zł.

W związku z tym, że data naszego balu bliska jest świętowaniu dnia św. Walentego, zapraszamy i zachęcamy do czerwonego akcentu w stroju, a jeszcze bardziej do przygotowania dla swojego współmałżonka drobnego upominku, który będzie można wręczyć na balu. Może to być również wiersz lub piosenka…

Zgłoszenia

  • do Justyny i Krzysztofa Marcinkowskich telefonicznie do 10 lutego 2019r. (tel. 608437421),
  • płatność (również do 10 lutego) na konto Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej,
  • lub gotówką u skarbnika DK, lub Justyny i Krzysztofa.

Zabawę poprowadzi znany nam już z pierwszego Balu Niepodległości Marcin Klaman.

Na naszym balu, jak zawsze będą fanty, jeśli ktoś ma chęć podarować na ten cel jakiś przedmiot, książkę itp., prosimy o dostarczenie do księgarni u Jezuitów z adnotacją „ fanty na bal karnawałowy” do dnia 10 lutego 2019r.

Zapraszamy!

Zaproszenie na R.D.W

Kochani Serdecznie zapraszamy na wielkie wydarzenie dla naszej wspólnoty .13 stycznia  spotykamy się na Rejonowym Dniu Wspólnoty w Kościele p.w. Św.Katarzyny w Brodnicy . Msza o godzinie 12.15 podczas, której krąg małżeństw z tej parafii, zostanie uroczyście przyjęty do naszej wspólnoty Domowego Kościoła . Po mszy świętej przemieścimy się do harcówki przy ulicy Nad Drwęcą, gdzie odbędzie się spotkanie opłatkowe i AGAPE.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Małgosia i Paweł

Z Panem Bogiem

Święto Świętej Rodziny w naszym rejonie

Święto Świętej Rodziny, które Kościół katolicki co roku obchodzi w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, w tegorocznej oktawie Bożego Narodzenia wypadło 30 grudnia. W tym roku patronalne święto Ruchu Domowego Kościoła obchodziliśmy po raz pierwszy nie we wspólnocie rejonowej a w swoich parafiach. W kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy we Mszy świętej o godzinie 12.30 odprawionej przez ks. Dariusza Pukalskiego uczestniczyły małżeństwa z dwóch kręgów.

Małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła zaangażowały się w przygotowanie liturgii. Rozpoczęło się od uroczystego wejścia z krzyżem i akolitkami, dalej posługa lektorów, uroczysta procesja z darami i komentarzem oraz modlitwa małżeńska z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryii.

Ks. Dariusz wygłosił kazanie, które zmusiło do refleksji na temat funkcjonowania i znaczenia współczesnej rodziny. Wzorem ma być Święta Rodzina z Nazaretu, która również dziś, wzywa do świętości. Wpatrując się w Nią, mamy tak kształtować nasze życie rodzinne, aby było ono drogą do Boga i drogą osiągania osobistej świętości jako żona-matka, mąż-ojciec i dzieci.

Po Mszy św. w parafialnej „salce kominkowej” odbyła się agapa. Z udziałem proboszcza Gabriela Aronowskiego i księdza Dariusza Pukalskiego złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Była to to okazja do spotkania osób, z którymi na co dzień, nie mamy kontaktu. Okazja do zadbania o nasze relacje małżeńskie i rodzinne Dobry czas, który był wypełniony radością, życzliwością i poczuciem obecności Boga. Wielkie podziękowania należą się Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta szczególna niedziela była tak piękna i owocna.

Pamiętajmy na co dzień o modlitwie za nasze rodziny, aby zmieniały się coraz bardziej na wzór Świętej Rodziny i prośmy o nowe i święte rodziny w naszym kraju i na całym świecie, aby powstawało wiele Kościołów domowych, które będą przemieniać każde społeczeństwo i cywilizację na chrześcijańską.

Ania i Krzysiek

Adwentowy Dzień Wspólnoty

Kochani idąc śladem poprzedniego roku oraz zgodnie z planem pracy formacyjnej 09 grudnia spotykamy się na Adwentowym Dniu Wspólnoty w Rejonie . Jest to dzień, w którym duchowo będziemy łączyć się z całym Ruchem Światło-Życie w Polsce w ramach Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy do salki w domu parafialnym przy kościele p.w. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy .

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

WZRASTANIE – DZIEŁO BOGA I CZŁOWIEKA

10.00—-ZAWIĄZANIE WSPÓLNOTY(powitanie, przedstawienie)

10.15—-MODLITWA SPONTANICZNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

10.30—–KATECHEZA

11.00—PRELEKCJA O KWC

11.50—Przerwa na Kawę

12.10—-SPOTKANIA W GRUPACH

13.20—-PODSUMOWANIE SPOTKANIA W GRUPACH

13.35—-NAMIOT SPOTKANIA

13.50—–GODZINA ŚWIADECTW

14.20—Przygotowanie do Eucharystii

14.30—–EUCHRYSTIA

15.30—-AGAPE(Posiłek-Pizza)

Dzieci w godzinach 10.30-11.50 i 12.10-14.20 będą pod opieką wychowawczą .

Można zabrać jakieś ulubione zabawki albo gry.

Tradycyjnie organizatorzy zapewniają kawę, herbatę natomiast uczestnicy proszeni są o przyniesienie czegoś słodkiego do kawy i ewentualnie napoje.

Z Panem Bogiem

Małgosia i Paweł