Domowy Kościół

Rejon Brodnica

Ogólnopolska Pielgrzymka Domowego Kościoła do Kalisza

Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła do Kalisza
Sobota/Niedziela 18/19 maj 2019
Program pielgrzymki
Sobota 18 maja 2019
5.30 wyjazd z Brodnicy
6.30 przystanek w Toruniu( 2 przystanki podane będą przed wyjazdem)
12.00-18.00 uczestnictwo w spotkaniach w Kaliszu w ramach Pielgrzymki
19.30 przyjazd do zajazdu „Pensjonat nad Zalewem” pod Koninem (kolacja i nocleg)
Niedziela 19 maja 2019
7.30 śniadanie i wyjazd z pensjonatu
9.00 – 13.30 pobyt w Licheniu(Msza Święta)
15.00-16.30 zwiedzanie miasta Strzelna i obiad
18.30 przyjazd do Torunia
20.00 przyjazd do Brodnicy
Szczegóły i zapisy u Ks. Marcina Kaczyńskiego telefonicznie lub sms 608 783 657 (liczba miejsc ograniczona)

Rejonowy Dzień Wspólnoty -Przyjęcie małżeństw do wspólnoty

„Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”

Mt 18,20

Domowy Kościół jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, założoną przez Ks. Franciszka Blachnickiego.

W naszej Parafii obecnie działają dwa kręgi. Dnia 13.01.2019 r. sześć małżeństw wstąpiło do wspólnoty. Msza Św. odbyła się o godz. 12:15, której przewodniczył Ks. Tomasz Recki.

Była to dla nas wyjątkowa Eucharystia. Siostry i Bracia ze wspólnoty przygotowali piękną oprawę liturgiczną.

Czekaliśmy na ten dzień, przez rok formowaliśmy się na spotkaniach ,uczestniczyliśmy w ważnych wydarzeniach, które zgłębiały naszą wiarę.

Dotrwaliśmy!!!

Chcemy jako małżonkowie trwać razem przy Chrystusie. Wspólnie dążyć ku Bogu, w jedności budować wspólnotę wiary, nadziei i miłości . Wspólnym wysiłkiem i wzajemną pomocą wychowywać dzieci w świetle wiary. Być żywym świadectwem!

Serdecznie zapraszam małżeństwa sakramentalne do wspólnoty Domowego Kościoła.

Dlaczego?……

Każdy z nas miał wątpliwości …..ale BÓG tak chciał i JESTEŚMY.

Jesteśmy jedną wielką rodziną, która troszczy się i wspiera. Wielu z nas doświadczyło namacalnie działania Boga, opieki Matki Bożej, która wyprosiła i wyprasza u Swojego Syna Jezusa Chrystusa wiele łask.

„ Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”!

Kasia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Zaproszenie na bezalkoholową Zabawę Karnawałową

Zapraszamy na bezalkoholową zabawę karnawałową organizowaną w Grodzicznie. Zabawa jest organizowana metodą co przyniesiesz to zjesz. Będzie to na sali w agroturystyce gdzie są naczynia jest kuchnia do podgrzania ale reszta jest po naszej stronie . Stąd cena jest bardzo znikoma bo wynosi 5 zł od osoby. Maksymalnie może brać w niej udział 40 osób . Serdecznie zachęcamy wszystkich do zastanowienia i wybrać się ze znajomymi z kręgu lub z poza kręgu. Pamiętajmy ilość miejsc jest ograniczona a każdy wie  jak cenne są takie spotkania czy spędzenie razem we wspólnocie czasu . Przygrywał będzie DJ ,muzyka odpowiednia dla uczestników. Startujemy 23 lutego o godz. 19.00.  Zapisy kierować  bezpośrednio do nas, najpóźniej  do 19 stycznia 2019. tel 600292337

Z Panem Bogiem

Małgosia i Paweł

Zaproszenie na bezalkoholowy Bal Karnawałowy pod Toruniem

Zapraszamy wszystkich którym bliska jest idea zabawy bez alkoholu, na Bal Karnawałowy, który odbędzie się

  • 16 lutego 2019r.
  • w Sali bankietowej „Poranna Rosa” w Grabowcu (ul. Syrenki 3).

Bal rozpoczynamy o godzinie 20 i bawimy się do 2 w nocy.

  • Koszt od osoby dorosłej 120 zł,
  • dzieci do lat 3 bezpłatnie,
  • a w wieku 3 do 7 lat 60 zł.

W związku z tym, że data naszego balu bliska jest świętowaniu dnia św. Walentego, zapraszamy i zachęcamy do czerwonego akcentu w stroju, a jeszcze bardziej do przygotowania dla swojego współmałżonka drobnego upominku, który będzie można wręczyć na balu. Może to być również wiersz lub piosenka…

Zgłoszenia

  • do Justyny i Krzysztofa Marcinkowskich telefonicznie do 10 lutego 2019r. (tel. 608437421),
  • płatność (również do 10 lutego) na konto Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej,
  • lub gotówką u skarbnika DK, lub Justyny i Krzysztofa.

Zabawę poprowadzi znany nam już z pierwszego Balu Niepodległości Marcin Klaman.

Na naszym balu, jak zawsze będą fanty, jeśli ktoś ma chęć podarować na ten cel jakiś przedmiot, książkę itp., prosimy o dostarczenie do księgarni u Jezuitów z adnotacją „ fanty na bal karnawałowy” do dnia 10 lutego 2019r.

Zapraszamy!

Zaproszenie na R.D.W

Kochani Serdecznie zapraszamy na wielkie wydarzenie dla naszej wspólnoty .13 stycznia  spotykamy się na Rejonowym Dniu Wspólnoty w Kościele p.w. Św.Katarzyny w Brodnicy . Msza o godzinie 12.15 podczas, której krąg małżeństw z tej parafii, zostanie uroczyście przyjęty do naszej wspólnoty Domowego Kościoła . Po mszy świętej przemieścimy się do harcówki przy ulicy Nad Drwęcą, gdzie odbędzie się spotkanie opłatkowe i AGAPE.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Małgosia i Paweł

Z Panem Bogiem

Święto Świętej Rodziny w naszym rejonie

Święto Świętej Rodziny, które Kościół katolicki co roku obchodzi w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, w tegorocznej oktawie Bożego Narodzenia wypadło 30 grudnia. W tym roku patronalne święto Ruchu Domowego Kościoła obchodziliśmy po raz pierwszy nie we wspólnocie rejonowej a w swoich parafiach. W kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy we Mszy świętej o godzinie 12.30 odprawionej przez ks. Dariusza Pukalskiego uczestniczyły małżeństwa z dwóch kręgów.

Małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła zaangażowały się w przygotowanie liturgii. Rozpoczęło się od uroczystego wejścia z krzyżem i akolitkami, dalej posługa lektorów, uroczysta procesja z darami i komentarzem oraz modlitwa małżeńska z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryii.

Ks. Dariusz wygłosił kazanie, które zmusiło do refleksji na temat funkcjonowania i znaczenia współczesnej rodziny. Wzorem ma być Święta Rodzina z Nazaretu, która również dziś, wzywa do świętości. Wpatrując się w Nią, mamy tak kształtować nasze życie rodzinne, aby było ono drogą do Boga i drogą osiągania osobistej świętości jako żona-matka, mąż-ojciec i dzieci.

Po Mszy św. w parafialnej „salce kominkowej” odbyła się agapa. Z udziałem proboszcza Gabriela Aronowskiego i księdza Dariusza Pukalskiego złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Była to to okazja do spotkania osób, z którymi na co dzień, nie mamy kontaktu. Okazja do zadbania o nasze relacje małżeńskie i rodzinne Dobry czas, który był wypełniony radością, życzliwością i poczuciem obecności Boga. Wielkie podziękowania należą się Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta szczególna niedziela była tak piękna i owocna.

Pamiętajmy na co dzień o modlitwie za nasze rodziny, aby zmieniały się coraz bardziej na wzór Świętej Rodziny i prośmy o nowe i święte rodziny w naszym kraju i na całym świecie, aby powstawało wiele Kościołów domowych, które będą przemieniać każde społeczeństwo i cywilizację na chrześcijańską.

Ania i Krzysiek

Adwentowy Dzień Wspólnoty

Kochani idąc śladem poprzedniego roku oraz zgodnie z planem pracy formacyjnej 09 grudnia spotykamy się na Adwentowym Dniu Wspólnoty w Rejonie . Jest to dzień, w którym duchowo będziemy łączyć się z całym Ruchem Światło-Życie w Polsce w ramach Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy do salki w domu parafialnym przy kościele p.w. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy .

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

WZRASTANIE – DZIEŁO BOGA I CZŁOWIEKA

10.00—-ZAWIĄZANIE WSPÓLNOTY(powitanie, przedstawienie)

10.15—-MODLITWA SPONTANICZNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

10.30—–KATECHEZA

11.00—PRELEKCJA O KWC

11.50—Przerwa na Kawę

12.10—-SPOTKANIA W GRUPACH

13.20—-PODSUMOWANIE SPOTKANIA W GRUPACH

13.35—-NAMIOT SPOTKANIA

13.50—–GODZINA ŚWIADECTW

14.20—Przygotowanie do Eucharystii

14.30—–EUCHRYSTIA

15.30—-AGAPE(Posiłek-Pizza)

Dzieci w godzinach 10.30-11.50 i 12.10-14.20 będą pod opieką wychowawczą .

Można zabrać jakieś ulubione zabawki albo gry.

Tradycyjnie organizatorzy zapewniają kawę, herbatę natomiast uczestnicy proszeni są o przyniesienie czegoś słodkiego do kawy i ewentualnie napoje.

Z Panem Bogiem

Małgosia i Paweł

Odszedł do Pana Ś.P. Ksiądz Kanonik Henryk Rychert.-wielki zwolennik Domowego Kościoła

Odszedł do Pana Ś.P. Ksiądz Kanonik Henryk Rychert.

Tylko żywy ma jeszcze perspektywy.

Umarłemu nic po skrzydle,

Nic po łzach, nic po kadzidle”.

Wiele jeszcze planów i pomysłów na dalsza pracę duszpasterską miał Świętej Pamięci Ksiądz Henryk Rychert, proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Grodzicznie. Niestety niespodziewana i nagła śmierć zniweczyła to, co pragnął jeszcze osiągnąć.

Odszedł 11 listopada w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Czyżby Bóg celowo wybrał ten dzień na odejście Św. P. Księdza Henryka
do wieczności? Jest to symboliczna data, którą Pan wybrał dla niego, ponieważ Ksiądz Henryk był oddanym patriotą. Na każdej Eucharystii modlił się
za ojczyznę, za rządzących, za prezydenta Polski, o pokój na świecie. Co roku
z wielkim zaangażowaniem włączał się w obchody Święta Niepodległości Polski angażując w to młodzież oraz społeczność parafialną.

Był otwarty na współpracę z młodzieżą i wspólnotami działającymi w parafii,
a mianowicie: Domowym Kościołem, Wspólnotą Ojca Pio, Wspólnotą Intronizacyjną, Dziecięcą Grupą Misyjną, Wspólnotą Żywego Różańca. Wspierał również finansowo i organizacyjnie parafialno-gminną młodzieżową orkiestrę dętą pod batutą miejscowego organisty.

Był kapelanem strażaków i harcerzy.

Troszczył się o powierzony mu Kościół i wiernych. Wiele wysiłku i starań włożył w polepszenie wizerunku obejścia Kościoła i plebanii. Dzięki temu wnętrze Kościoła również nabrało pięknego wyglądu.

Za jego staraniem doczekaliśmy się renowacji głównego i dwóch bocznych ołtarzy. Rozpoczął też dzieło odrestaurowania ołtarza Matki Bożej w nawie bocznej. Starał się o dotację na ten cel, jak również gromadził środki finansowe, aby zrealizować to przedsięwzięcie, a które obecnie dochodzi do finału.

W okresie ponad czterdziestoletniej pracy kapłańskiej jako proboszcz pozostawił wiele dobrych dzieł dla powierzonych mu parafii, a mianowicie w Kiełpinach
i w Grodzicznie. W Kiełpinach dokonał kapitalnego remontu Kościoła, wybudował nową plebanię i dom przedpogrzebowy oraz zmienił wizerunek otoczenia wokół plebanii i Kościoła.

Po ponad dwudziestoletniej pracy duszpasterskiej w Kiełpinach, po śmierci
Ś.P. Księdza Henryka Piotrowskiego objął probostwo w Grodzicznie, gdzie
z zapałem podjął się kontynuacji przedsięwzięć swojego poprzednika.

Ś.P. Ksiądz Henryk Rychert prowadził nasza parafię ponad siedem lat. Szkoda tylko, że nie doczekał jubileuszu 50-lecia kapłaństwa.

Dziękujemy Ci Księże Henryku za Twoje dzieła zarówno duchowe, jak
i materialne, za to, że byłeś wśród nas, za tyle dobra jakie wniosłeś za swojego życia dla naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi Ci wszelkie dobro, jakie pozostawiłeś po sobie i da Ci wieczną nagrodę w niebie.

Pozostają w modlitwie wdzięczni członkowie Domowego Kościoła z Grodziczna i Nowego Miasta Lubawskiego.

Maria Świetlik

Modlitwa małżonków

13 listopada w Parafii Matki Bożej Fatimskiej uczestniczyliśmy we wspólnej Mszy Św. oraz modlitwie małżonków. Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie mogliśmy oddać nas samych, naszych współmałżonków oraz całe nasze rodziny. Był to czas wspólnego przebywania z ukochaną osobą w obecności Jezusa. Podczas rozważań Jezus dotykał naszych serc lecząc i napełniając je Swoim pokojem.Była z nami również obecna figura Matki Bożej Niepokalanej , która obecnie peregrynuje w rodzinach Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej. Dziękujemy ks. Dariuszowi , Ani i Krzysztofowi oraz zespołowi muzycznemu za piękne prowadzenie tej modlitwy.

Asia i Juliusz