Domowy Kościół

Rejon Brodnica

Trudny czas

Kochani wszyscy wiecie , jak wygląda obecnie sytuacja w Polsce. Został ogłoszony stan epidemiologiczny. Mamy Wielki Post. Dzieci nie chodzą do przedszkoli i szkół, w kościołach ograniczają ilość wiernych mogących brać udział we Mszy Świętej. Są też osoby, które przebywają praktycznie cały czas w domach. To są duże uciążliwości. Ale pomyślmy, że teraz   jest nam łatwiej zrozumieć Jezusa, który przebywał sam 40 dni na pustyni. Spędźmy ten okres Wielkiego Postu inaczej niż co roku.

Sugerujemy też, aby odwołać spotkania w kręgach dopóki nie zmieni się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Głęboko wierzymy, że męka i śmierć Pana Jezusa na Krzyżu zakończyła się Zmartchwywstaniem, a więc zwycięstwem dobra nad złem, tak też dzisiejsze trudne czasy zakończą się wzmocnieniem wiary i zwycięstwem Chrystusa.

Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła do Kalisza Sobota/Niedziela 16/17 maja 2020 roku

 Zapraszamy wszystkich członków DK, gdyż ksiądz Marcin ( główny 
organizator) bardzo interesuje się historią i przygotował nam
też tę pielgrzymkę pod kątem swoich zainteresowań. Ośrodek gdzie
spędzimy noc dysponuje pokojami 2, 3 osobowymi. Warunki można
obejrzeć w internecie pod podanym adresem.  Byliśmy na pielgrzymce
w zeszłym roku i wiemy że było wspaniale. Wszyscy wrócili
bardzo zadowoleni. DLatego w tym roku są zarezerwowane dwa
autobusy Prosimy zgłaszać  swój akces do końca lutego i
przekazać zaliczkę w wysokości 50 zł od osoby.
Prosimy o zgłoszenia na naszego emaila:
mirtag@wp.pl
Zainteresowanym zostanie przekazane konto , na które należy
przesłać zaliczkę.
Pozdrawiamy Mirka i Henio
Program pielgrzymki do Kalisza dla DK z całej diecezji toruńskiej. Sobota/Niedziela 16/17 maja 2020 roku Sobota 16 maja 6.00 wyjazd z Brodnicy 7.00 przystanek w Toruniu (Rubinkowo III oraz ul. Św. Józefa) 11.00 przyjazd do Kalisza 12.00 – 18.00 uczestnictwo w spotkaniach w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Domowego Kościoła.
19.45 przyjazd do ośrodka „Vantur” w Księże Młyny(kolacja i nocleg) – vantur24.pl Niedziela 17 maja 8.00 śniadanie i wyjazd z ośrodka 10.30– 13.00 pobyt w Świnicach Warckich (Msza Święta i nawiedzenie Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Faustyny, zwiedzanie Domu Rodzinnego Św. Faustyny w Głogowcu) 14.30 Obiad
16.00 – 17.00 zwiedzanie miasta Łęczycy z Przewodnikiem (Zamek Królewski oraz Romańska Kolegiata) 19.00 przyjazd do Torunia 20.30 przyjazd do Brodnicy Koszta pielgrzymkowe: (autokar, kolacja, nocleg, śniadanie, obiad) 180 zł (dorosły)
130 zł. (dzieci 4-12 lat.)
Bezpłatnie dzieci (1-3 lat)

Zabawa karnawałowa DK rejonu Brodnica

W sobotę dnia 4 stycznia 2020 odbyła się zabawa karnawałowa członków Domowego Kościoła Rejonu Brodnica. Wzięło w niej udział niespełna 50 osób. Spotkanie rozpoczęło się wieczorną Mszą świętą , którą w intencji uczestników odprawił ksiądz Marcin Kaczyński, nasz moderator Zabawa miała miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Karbowie. Oprawą muzyczną zajmował się Paweł z kręgu DK brodnickiej Fary. Zabawy dla dorosłych i dzieci prowadził Jurek z kręgu DK Jezusa Miłosiernego. Był „taniec góralski”, „taniec przebieraniec”a także konkurs tańca. Wzięło w nim udział dziewięć par, które oceniane było przez jury pod przewodnictwem ks. Marcina. Do finału przeszły trzy pary: Hania i Modest, Ewelina i Łukasz oraz Małgosia i Wojtek. Rywalizację wygrali jednogłośnie: Ewelina i Łukasz. Wiele emocji wzbudziła zabawa budowania wieży z klocków. Wymagało to koordynacji i wzajemnej współpracy członków całego zespołu składającego się z 12 osób. Jak się okazało, jednej drużynie udało się ustawić wieżę z dziewięciu klocków, co stanowi rekord tej zabawy. Nikt wcześniej nie wzniósł budowli z tylu elementów. Najmłodsi mieli również swoje rywalizacje. Było to jedzenie chrupek bez użycia rąk , zdobywanie wskazanych przedmiotów. Oj działo się, działo. Smaczne jedzenie przygotowane przez uczestników, dobra muzyka, klimat miejsca a przede wszystkim otwartość i optymizm członków Domowego Kościoła sprawiły, że była to niezapomniana zabawa.

Był czas na parkietowe szaleństwo, ale też na rozmowy, wspomnienia i nadrabianie towarzyskich zaległości przy kawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Święto Świętej Rodziny

W Święto Świętej Rodziny 29 grudnia Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie obchodziła swoje patronalne święto. Uroczystość w naszym rejonie przeżywaliśmy w tym roku w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy. Rozpoczęła się ona Mszą świętą, którą odprawił ksiądz Dariusz Pukalski, miejscowy wikariusz. Ksiądz przypomniał, iż centrum naszego życia, wszystkich relacji stanowi miłość. Miłość pomimo wszystko i ponad wszystko. To miłość i miłosierdzie w rodzinie, na wzór cnót Bożych są warunkiem naszego szczęścia zarówno tu na ziemi, jak i w przyszłym życiu. Kapłan zwrócił uwagę zebranym na dziesięć przykazań Bożych, które ułożone są zgodnie z ich ważnością. Na koniec Mszy świętej ksiądz Dariusz poprosił małżonków zebranych w świątyni, aby stanęli obok siebie i podawszy sobie prawe dłonie odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Po Eucharystii w salce, przy rozpalonym kominku, który dał nam nie tylko ciepło, ale też wyjątkową atmosferę, złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Agapa jest dla członków naszej wspólnoty ważnym momentem. Oprócz przyjemności smakowych, kawy i ciasta, dostarcza nam również emocjonalnych i uczuciowych doznań. Dzięki tym chwilom, możemy się zatrzymać, porozmawiać ze sobą, ożywić wspomnienia. Po uczcie dla ciała było ponownie coś dla ducha. Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Asi i Julka, które dostarczyło nam mnóstwo przyjemności.

Dziękujemy księdzu Proboszczowi i księdzu Dariuszowi oraz kręgom DK z parafii Matki Bożej Fatimskiej za gościnność i miłe przyjęcie.

S.O.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Uroczystość w Mszanie

27 grudnia 2019 r w kościele Św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie odbyła się uroczystość przyjęcia Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela przez 6 małżeństw, które zapoznają się z zasadami obowiązującymi w Domowym Kościele w Ruchu Światło- Życie. Mszę odprawił proboszcz ksiądz Sławomir Witkowski. Po Eucharystii na plebani odbyło się spotkanie, wspólny posiłek, rozmowy i śpiewanie kolęd. Kapłan nie tylko śpiewał, ale również grał kolędy na gitarze.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi , parze pilotującej, oraz członkom kręgu za możliwość wspólnego przeżywania tak ważnej uroczystości.

Para rejonowa

Spotkanie Rejonowe DK

W niedzielę 8 grudnia 2019 roku w Parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy odbyło się adwentowe, rejonowe spotkanie Wspólnoty Domowego Kościoła. Ze względu na przypadającą w tym dniu Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miało ono szczególny wymiar. Rozpoczęło się Godziną Łaski, po której uroczystą Mszę świętą odprawił Moderator Rejonowy Domowego Kościoła ks. Marcin Kaczyński. Kapłan mówił o roli Maryi, jako wzoru dla nas chrześcijan. Nowa Ewa, Niepokalane Poczęcie, Maryja nieskażona grzechem pierworodnym jest tą, którą mamy naśladować, szczególnie w okresie Adwentu. Oddana Bogu i ludziom. Przyjmująca zwiastowanie nowiny o poczęciu Jezusa z ufnością, zawierzeniem Bogu. A jednocześnie spiesząca jako brzemienna do krewnej Elżbiety, aby świadczyć jej pomoc, nie skupiając się na sobie.

Po Eucharystii wspólnota udała się do salek na plebanii. Dorośli uczestniczyli w konferencji wygłoszonej przez księdza Moderatora na temat: Moja niewola i moja wolność. Dzieci pod opieką diakonii wychowawczej wykonywały ozdoby choinkowe i spędzały czas na zabawie. Ksiądz Marcin w konferencji mówił o zniewoleniach duchowych. Wypowiedzi kapłana wzbogacone były o jego własne refleksje i doświadczenia wynikające z pracy z młodzieżą. Usłyszeliśmy, że Bóg daje człowiekowi wolność, jako dar, dzięki któremu możemy kreować rzeczywistość. Jednak ta wolność ma prowadzić nas do prawdy. Musi mieć właściwy kierunek. Przypomniał, co Bóg mówi o wolności i przywiązaniu. Podkreślił, że kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko inne jest na właściwej pozycji, gdyż to pierwsze wyznacza pozostałe. Drugą część konferencji stanowiło wysłuchanie nagrania świadectwa nawrócenia Leszka Dokowicza.

Po konferencji w miłej, przedświątecznej atmosferze odbyła się Agapa. Był czas na rozmowy i żarty oraz bliższe poznanie się rodzin z różnych kręgów rejonu. Dziękujemy Wszystkim za obecność.

Chwała Panu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Święto Rodziny
Kochani  rezerwujcie sobie czas na 29 grudnia 2019 roku. W tym dniu
będziemy świętować nasze patronalne święto  Święto Świętej Rodziny w Parafi
i Matki Boskiej Fatimskiej w Brodnicy.

Zapraszamy 8 grudnia 2019 r na R.D.W

Kochani zapraszamy Was na spotkanie Wspólnoty Domowego Kościoła w dniu
8 grudnia 2019r do Parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy.  

 Plan spotkania:       
godz 12:10 - Godzina Łaski w Kościele .
godz 13:00 Msza Święta       
godz 13:45 konferencja       
godz 15:00 Agapa  

Przypominamy , iż Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia ,
8 grudnia 1947 r, pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała : 

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono
Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele
łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne
jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące 
Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy 
ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina
była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. 
Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się 
w domu"

Nowy krąg w Nowym Mieście Lubawskim

Z wielką radością chcemy się podzielić z Wami wspaniałą wiadomością. 20 grudnia 
2019 roku odbędzie się pierwsze spotkanie nowego kręgu w Nowym Mieście 
Lubawskim. Jest 5 małżeństw , które chcą wzrastać w wierze. Moderatorem będzie
ksiądz Robert Narodzonek. Nowy krąg jest wynikiem  niedzieli świadectw , które 
odbyło się w Parafii Św. Tomasza Apostoła  w Nowym Mieście Lubawskim zaledwie 
2 tygodnie temu. Bóg zapłać wszystkim małżeństwom , które głosiły świadectwa.  
Chwała Panu.