Domowy Kościół

Rejon Brodnica

Zaproszenie

W dniu 5 marca serdecznie zapraszamy na modlitwę Drogi Krzyżowej , która zostanie odprawiona w parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy po Mszy Świętej o godz 18. Przewodniczył będzie rejonowy moderator Domowego Kościoła, ks. Marcin Kaczyński.


Zapraszamy nie tylko członków Wspólnoty DK, ale również osoby, które chcą się modlić za rodziny.

Przyjęcie Drogowskazów Nowego Człowieka

Kochani, z przyjemnością informujemy, że 28 grudnia 2020r  I Krąg DK w Kościele Farnym przyjął Drogowskazy Nowego Człowieka. Msza była bardzo uroczysta.  Celebrowało ją 4 księży. Ksiądz mgr Adam Kordek, który jest moderatorem tego kręgu,  wygłosił przepiękne kazanie , w którym nawiązał do każdego z 10 drogowskazów. Czynny udział we mszy wzięli również członkowie II kręgu formującego się w Parafii pod wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Ks. Kordek  na zakończenie wręczył każdej parze małżonków świece , które symbolizują Światło Chrystusa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Nowy krąg w Mszanie

 
Ktoś mógłby pomyśleć, że w czasie pandemii Domowy Kościół 
się zwija. Nic z tych rzeczy. Otóż od Święta Świętej
Rodziny mamy kolejny jeszcze jeden pełnowartościowy
krąg w Mszanie pod Brodnicą. Tego właśnie dnia w tak 
piękne święto zakończył się pilotaż i nasza Wspólnota
Rejonu Brodnica, została zasilona nowym kręgiem.
Młodym Kręgowcom pozostaje tylko życzyć wytrwałości i
Bożego prowadzenia. 

Asia i Wojtek

Świąteczna paczka

Kręgi Domowego Kościoła przy parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy przed Świętami Bożego Narodzenia w grudniu 2020 roku, zorganizowały pomoc dla pani Barbary. Pani Basia to starsza, samotna osoba znajdująca się w potrzebie Żyjąca skromnie, potrzebowała wielu rzeczy, stanowiących podstawę funkcjonowania w codzienności. Organizacja świątecznej paczki przerosła nasze oczekiwania. Zaangażowało się w nią wiele osób, również spoza kręgów Domowego Kościoła, którzy wrażliwi są na drugiego człowieka. Zgromadzono żywność, środki czystości, odzież, garnki, pościel, koce, pralkę i węgiel. Drewno na opał zasponsorował Tartak 7 z Drużyn. Znalazła się też rodzina, która przygotowała dla pani Barbary kolację wigilijną. W dostarczenie darów włączyła się wspólnota Rycerzy Kolumba. Pani Basia nie spodziewała się, aż tak dużej pomocy. Było zaskoczenie, wzruszenie i łzy radości. Cieszymy się, że wspólnie z innymi ludźmi dobrego serca mogliśmy dostarczyć tyle pozytywnych emocji i wsparcia pani Barbarze.

Modlitwa małżonków

Wczoraj, tj. 8 listopada  w godzinach wieczornych, w Kościele Jezusa Miłosiernego w Brodnicy, zebraliśmy się na spotkanie modlitewne. Modlitwę Małżonków Sakramentalnych, która odbyła się w obecności Pana Jezusa, przed Najświętszym Sakramentem, poprowadzili Gosia i Paweł. W kościele było ciemno, tylko oświetlony ołtarz przypominał o obecności Najwyższego. Doskonale dobrane pieśni, wykonane przez trzy młode dziewczyny z gitarą, zmuszały uczestniczących do dużego zaangażowania w przebieg  zdarzenia i sprzyjały cichej rozmowie małżonków ze sobą. Duże odstępy między parami w kościele  zapewniały intymność , bezpieczeństwo i zgodność z obecnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi.
Niezastąpiony ks. Marcin błogosławił Najświętszym Sakramentem oddzielnie każde małżeństwo .Wyjście z kościoła i wejście w ciemność nocy , sprzyjała zaniesieniu Pana Jezusa do domu.
Dziękujemy posługującym i wszystkim małżeństwom, które zdecydowały się być z nami razem podczas modlitwy i bardzo , bardzo zapraszamy do formowania się razem z nami w Domowym Kościele. ( tel: 606 42 15 91 )

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Przyjęcie Drogowskazów Nowego Człowieka.


7 listopada II Krąg DK  w parafii Jezusa Miłosiernego przyjął Drogowskazy Nowego Człowieka. Msza odprawiona została niezwykle uroczyście .  Celebrował ją moderator rejonowy DK , ks. Marcin Kaczyński. Do obsługi ołtarza zgłosili się prawie wszyscy mężczyźni z obydwu kręgów, formujących się na terenie parafii. Ksiądz w homilii nawiązał do ewangelii z dnia, o pannach roztropnych i nieroztropnych. Była to niezwykle wzruszająca uroczystość. Serdecznie życzymy wszystkim czterem małżeństwom przyjmującym drogowskazy, katolikom obecnym na Mszy Świętej i sobie , aby nigdy nie zabrakło nam oliwy potrzebnej do palenia naszych  lamp we współczesnym świecie. Dzięki Ci Panie Jezu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .

Zaproszenie

Zaproszenie
Kochani zapraszamy Was na Mszę Świętą 7 listopada br. o godz 18. Tego dnia II Krąg w parafii Miłosierdzia Bożego przyjmie Drogowskazy Nowego Człowieka . Obecny czas jest dla wszystkich bardzo trudny. W związku z tym mamy w większej grupie możliwość zobaczyć się tylko w kościele. Jeśli ktoś ma wolne w tym czasie , zapraszamy w imieniu II kręgu.
Mirka i Henio

Modlitwa małżonków 8 listopada

Serdecznie zapraszamy pary małżeńskie, na specjalne spotkanie małżonków z Panem Jezusem.

W niedzielę 8 Listopada w kościele p w Jezusa Miłosiernego w Brodnicy około godziny 18.00 (po mszy św. wieczornej) poprowadzona będzie specjalna modlitwa dla małżonków podczas, której będzie sposobność do odnowienia miłości małżeńskiej w obecności naszego Pana i Zbawiciela.

Bardzo zachęcamy aby wygospodarować około godziny czasu i przybyć z żoną, mężem . Zaproście znajome małżeństwa.

Zaproszenie kierowanej jest głównie do obojga małżonków, ale jeżeli jedno z nich nie będzie mogło

to zachęcamy aby przyszła ta osoba z małżeństwa, która będzie mogła.

Zaproszenie

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do parafii św. Józefa w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35) w poniedziałek 19 października o godz 18.45 ( po Mszy Świętej o godz 18). Tego dnia rozpoczynają się comiesięczne spotkania formacyjne dla mężczyzn. Gościem pierwszego z nich będzie szeroko znany w Polsce p. Jacek Pulikowski, który podejmie temat: „Rola mężczyzny jako głowy rodziny w czasach LGBT”. Gościem pierwszego z nich będzie szeroko znany w Polsce p. Jacek Pulikowski, który podejmie temat: „Rola mężczyzny jako głowy rodziny w czasach LGBT”. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja z prelegentem.

Jacek Pulikowski od wielu lat zaangażowany jest w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Przez dwie kadencje był świeckim audytorem Rady do spraw Rodziny Episkopatu Polski. Autor poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich, oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne (miłość, czystość, płciowość, ojcostwo, rodzicielstwo). Wszystkie jego książki wielokrotnie wznawiano w wielotysięcznych nakładach, a niektóre przetłumaczono na języki obce (Angielski, rosyjski, łotewski, litewski, itd).