Domowy Kościół

Rejon Brodnica

Zaproszenie

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do parafii św. Józefa w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35) w poniedziałek 19 października o godz 18.45 ( po Mszy Świętej o godz 18). Tego dnia rozpoczynają się comiesięczne spotkania formacyjne dla mężczyzn. Gościem pierwszego z nich będzie szeroko znany w Polsce p. Jacek Pulikowski, który podejmie temat: „Rola mężczyzny jako głowy rodziny w czasach LGBT”. Gościem pierwszego z nich będzie szeroko znany w Polsce p. Jacek Pulikowski, który podejmie temat: „Rola mężczyzny jako głowy rodziny w czasach LGBT”. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja z prelegentem.

Jacek Pulikowski od wielu lat zaangażowany jest w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Przez dwie kadencje był świeckim audytorem Rady do spraw Rodziny Episkopatu Polski. Autor poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich, oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne (miłość, czystość, płciowość, ojcostwo, rodzicielstwo). Wszystkie jego książki wielokrotnie wznawiano w wielotysięcznych nakładach, a niektóre przetłumaczono na języki obce (Angielski, rosyjski, łotewski, litewski, itd).

Podziękowanie

Droga Wspólnoto. Trwamy w DK już piętnaście lat, kiedy trzeba było pomóc to pomagaliśmy nie myśleliśmy że my będziemy kiedyś potrzebowali pomocy.Chcemy podziękować za modlitwę i każdą złotówkę dzięki której łatwiej jest nam przejść przez dosyć długi czas mojej choroby. Za wszystkie dobro z Waszej strony CHWAŁA PANU. Andrzej z Anią Grodziczno.

Modlitwa małżeńska

Dnia 13 września spotkaliśmy się w kościele w Parafii w Nowym Mieście Lubawskim na Modlitwie Małżonków. Spotkanie, które odbyło się w obecności Pana Jezusa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, poprowadziło małżeństwo: Małgosia i Paweł z Brodnicy, Nad całością czuwał ks. Robert Narodzonek, moderator kręgu DK, który udzielił każdemu z małżeństw, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wyjątkowy nastrój został podkreślony przez zgaszenie świateł w nawach kościoła. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, muzyka i śpiew na żywo, wprowadziły niepowtarzalny nastrój. Dla parafian modlitwa małżeńska była uwieńczeniem dokonanego kilka dni wcześniej, podczas odpustu parafialnego, odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. Udział wzięło ponad 30 osób.

Gosiu, Olu, Pawle, Piotrze, dziękujemy. Było wspaniale

Jadzia i Gabryś Drumińscy

PS. Najwięcej podziękowań należy skierować do tych co się powyżej podpisali, czyli do pomysłodawców, głównych inicjatorów i organizatorów tego wydarzenia w parafii w NML .

Moderator strony

Rozpoczęcie roku formacyjnego DK

Dnia 12.09.2020 rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny Domowego Kościoła w Klasztorku w Brodnicy wspólnie z Wojownikami Maryi. Uroczystość ta wyjątkowo odbyła się w sobotę , ponieważ 12 września jest obchodzony przez katolików dniem imienin Matki Bożej. Na początku wysłuchaliśmy wyjątkowo mocnego świadectwa Gosi i Jarka z Gdańska . Po przemyśleniu doszłam do wniosku, jak bardzo musimy uważać na siebie, ciągle czuwać , żeby nie wejść na drogę grzechu.

Następnie odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez 6 kapłanów: księdza kanonika Mariusza Stasiaka, o. Augustyna proboszcza Klasztoru i założyciela Wspólnoty Wojowników Maryji, ks. Marcina Kaczyńskiego moderatora Wspólnoty DK, ks. Mateusza byłego moderatora 2 kręgów DK w Farze, ks. Adama Kordka i ks. Rafała Kreczmana wikariuszy Parafii
pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy. Kazanie wygłosił ks. Mariusz Stasiak, który między innymi podkreślał jak ważne są wspólnoty w życiu kościoła. Deklarację przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka podpisały 23 osoby. Po adoracji rozpoczęła się agapa, rozmowy, rozmowy, rozmowy….

Bardzo dziękujemy Księżom za udział i zaangażowanie w naszą uroczystość. Dziękujemy Ojcom Klasztoru p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny za możliwość spotkania się na ich terenie. Dziękujemy Wojownikom Maryi za zaproszenie, oraz tym którzy bardzo zaangażowali się w jej przygotowanie i w opiekę nad dziećmi oraz wszystkim , którzy zechcieli być z nami w tym radosnym dniu.


Mirka i Henio

Zaproszenie na modlitwę małżonków do parafii w Nowym Mieście Lubawskim

Wspólnota Domowego Kościoła wraz z księdzem proboszczem, serdecznie zaprasza pary małżeńskie, na specjalne spotkanie małżonków z Panem Jezusem.

W niedzielę 13 września około godziny 19.00 (po mszy św. wieczornej) poprowadzona będzie specjalna modlitwa dla małżonków podczas, której będzie sposobność do odnowienia miłości małżeńskiej w obecności naszego Pana i Zbawiciela.

Bardzo zachęcamy aby wygospodarować około godziny czasu i przybyć z żoną, mężem w tym dniu do Bazyliki w Nowym Mieście Lubawskim.

Zaproszenie kierowanej jest głównie do obojga małżonków, ale jeżeli jedno z nich nie będzie mogło to zachęcamy aby przyszła ta osoba z małżeństwa, która będzie mogła.

Dla tych co mają małe dzieci proponujemy poprosić babcię, dziadka aby podjęli się opieki nad nimi a sami przybyli na tę modlitwę, Na pewno nie będziecie żałować.


Serdecznie zapraszamy

Jadzia i Gabryś

Zapraszamy na wspólny wyjazd

Moderator Rejonowy Ks. Marcin Kaczyński zaprasza

na Wrześniową Pielgrzymkę

Kręgów Domowego Kościoła Rejonu Brodnickiego

Sobota/Niedziela  19/20 września 2020 roku

Program pielgrzymki:

Sobota 19 września

.7.15 wyjazd z Brodnicy

9.45 przyjazd do Płocka

-Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – miejscu pierwszych Objawień Św. Faustyny

– Zwiedzanie z Przewodnikiem Starego Miasta i Katedry

14.00 przyjazd do Kalisza

– nawiedzenie Sanktuarium Świętej Rodziny

18.00 przyjazd do ośrodka „Vantur” w Księże Młyny(kolacja, pogodny wieczór i nocleg) – vantur24.pl

Niedziela 20 września

8.00  śniadanie i wyjazd z Ośrodka

10.30– 13.00 pobyt w Świnicach Warckich

 (Msza Święta i nawiedzenie Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Faustyny,

 zwiedzanie Domu Rodzinnego Św. Faustyny w Głogowcu)

 14.30 Obiad

16.00 – 17.00 zwiedzanie miasta Łęczycy z Przewodnikiem (Zamek Królewski oraz Romańska Kolegiata)

20.00 przyjazd do Brodnicy

Koszt pielgrzymki: (autokar, kolacja, nocleg, śniadanie, obiad)

180 zł (dorosły); 130 zł. (dzieci  4-13 lat.); Bezpłatnie  (dzieci 1-3 lat)

Chętnych prosimy o zgłaszanie do pary rejonowej albo bezpośrednio do Ks. Marcina .

Po ustaleniu wysokości zaliczki prosimy o wpłatę na konto organizatora

nr rachunku ks. Marcina
41 1020 5011 0000 9102 0071 5565.
Serdecznie zapraszamy w imieniu księdza. i naszym

Mirosława i Henryk

Zaproszenie na rozpoczęcie roku formacyjnego w naszym rejonie

Krucjata Wyzwolenia Człowiek – jako ofiara daru z siebie samego

Wojownicy Maryi z Brodnicy i Domowy Kościół  zapraszają na spotkanie modlitewne poświęcone Krucjacie Wyzwolenia Człowieka oraz rozpoczęcie Roku Formacyjnego rejonu Brodnica- Grodziczno.

Zapraszamy wszystkich członków Domowego Kościoła z rodzinami, kandydatów oraz sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

12 września 2020 o godzinie 9:30 Klasztor oo Franciszkanów w Brodnicy

tego dnia Matka Boża obchodzi

imienny  Nasz udział w tym spotkaniu modlitewnym będzie dla niej miłym prezentem, gdyż Krucjata Wyzwolenia Człowieka zwana jest też Dziełem Niepokalanej Matki Kościoła i jest maryjnym ruchem, który stoi na stanowisku całkowitej abstynencji od alkoholu.

Abstynencja w krucjacie ma przede wszystkim wartość nadprzyrodzoną jako akt ekspiacji, wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w myśl hasła „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.

Program spotkania :

9:30 Świadectwo Gosi i Jarka Szydłak z Gdańska – mocne i poruszające serca świadectwo – będzie ogień, kto słyszał ten wie��

11:00 Msza Św. w intencji dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, jej członków, kandydatów , sympatyków i ich rodzin oraz pomyślnego rozwoju DK w rejonie Brodnica- Grodziczno.

 Podczas  Mszy Św. będzie możliwość przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

12:00 – 12:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po zakończeniu adoracji zapraszamy do ogrodu klasztornego na Agapę ze śpiewami – będzie możliwość grillowania – każdego prosimy o zabranie we własnym zakresie kiełbasek, chleba, etc. Mile widziane też słodkości, jak zawsze na takich spotkaniach.

Kochani postaramy się o opiekę nad dziećmi, dlatego prosimy o ich zgłoszenie oraz podanie wieku. Kawę i herbatę zapewniamy my.

VIII Filialna Pielgrzymka KWC do Gietrzwałdu

W ostatnią sobotę sierpnia, filia pelplińska wraz z Diecezją Łomżyńską Ruchu Światło – Życie zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. To w Gietrzwałdzie, Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca Świętego. Zatem zapraszamy Was w sobotę 29-tego sierpnia 2020r. na: VIII Filialną Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu . W Gietrzwałdzie o godz. 10:00 przy źródełku, ruszymy aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej po górkach Kalwarii Gietrzwałdzkiej. Po Drodze Krzyżowej o godzinie 13.00 polecając intencje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wszystkich jej członków zostanie odprawiona Msza Święta w Sanktuarium. Po Eucharystii czas wolny na posiłek, po obiedzie konferencja w Amfiteatrze ,, Zagrożenia w popkulturze’’ połączone ze świadectwem ,, moje nawrócenie w Gietrzwałdzie”. Konferencję wygłosi Pan Grzegorz Kasjaniuk, muzyk i krytyk muzyczny.
Zakończenie pielgrzymki planujemy na godz. 16.00
Plan Pielgrzymki :
10,00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Gietrzwałdzkiej
13,00 Msza Święta
14,00 Czas na posiłek – obiad.
15,00 – 16,00 Czas na konferencję.
Ok. 16,00 zakończenie pielgrzymki
Ze względu na panujące zagrożenie Covid- 19 maseczki na pielgrzymce są obowiązkowe.

Cześć Niepokalanej!

Moderator Filialny KWC Ks. Wacław Dokurno
Filialna diakonia KWC Danuta i Krzysztof Śramscy.

Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

W sobotę dnia 25 lipca 2020r.  w Parafii pw Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim, podczas wieczornej Eucharystii małżeństwa z kręgu pilotowanego dokonały potwierdzenia aktu przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela poprzez uroczyste przyjęcie Komunii Świętej. 

Po Mszy Świętej spotkaliśmy sie na radosnej Agapie. Swoją obecnością zaszczyciła nas para rejonowa Mirka i Heniek Cieślińscy oraz goście  z Brodnicy i Grodziczna, którzy dali świadectwo o swojej drodze w Domowym Kościele, za  co gorąco im dziękujemy.

Wiemy, że wiele osób modli się w intencji małżeństw z nowego kręgu. Skladamy podziękowanie i prosimy  o dalszą modlitwę.

                                                          Moderator Ks. Robert Narodzonek

Para pilotująca Jadzia i Gabryś