Zabawa karnawałowa DK rejonu Brodnica

W sobotę dnia 4 stycznia 2020 odbyła się zabawa karnawałowa członków Domowego Kościoła Rejonu Brodnica. Wzięło w niej udział niespełna 50 osób. Spotkanie rozpoczęło się wieczorną Mszą świętą , którą w intencji uczestników odprawił ksiądz Marcin Kaczyński, nasz moderator Zabawa miała miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Karbowie. Oprawą muzyczną zajmował się Paweł z kręgu DK brodnickiej Fary. Zabawy dla dorosłych i dzieci prowadził Jurek z kręgu DK Jezusa Miłosiernego. Był „taniec góralski”, „taniec przebieraniec”a także konkurs tańca. Wzięło w nim udział dziewięć par, które oceniane było przez jury pod przewodnictwem ks. Marcina. Do finału przeszły trzy pary: Hania i Modest, Ewelina i Łukasz oraz Małgosia i Wojtek. Rywalizację wygrali jednogłośnie: Ewelina i Łukasz. Wiele emocji wzbudziła zabawa budowania wieży z klocków. Wymagało to koordynacji i wzajemnej współpracy członków całego zespołu składającego się z 12 osób. Jak się okazało, jednej drużynie udało się ustawić wieżę z dziewięciu klocków, co stanowi rekord tej zabawy. Nikt wcześniej nie wzniósł budowli z tylu elementów. Najmłodsi mieli również swoje rywalizacje. Było to jedzenie chrupek bez użycia rąk , zdobywanie wskazanych przedmiotów. Oj działo się, działo. Smaczne jedzenie przygotowane przez uczestników, dobra muzyka, klimat miejsca a przede wszystkim otwartość i optymizm członków Domowego Kościoła sprawiły, że była to niezapomniana zabawa.

Był czas na parkietowe szaleństwo, ale też na rozmowy, wspomnienia i nadrabianie towarzyskich zaległości przy kawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .