Akcja na rzecz archiwum Ruchu Światło-Życie

Akcja “Drenaż na drenaż” na rzecz archiwum Ruchu Światło-Życie

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie w Lublinie pilnie potrzebuje przygotowania odpowiedniego magazynu na zgromadzoną już dokumentację i na tę, która wciąż napływa. Dlaczego jest to ważne miejsce dla każdego członka Ruchu?

W Archiwum są przechowywane i udostępniane (osobom piszących prace naukowe, książki, artykuły do prasy, a także przygotowującym audycje telewizyjne czy filmy) materiały Sługi Bożego ks. F. Blachnickiego i te które zostały wytworzone w ramach Ruchu Światło-Życie, np. przez drugiego moderatora krajowego ks. Wojciecha Danielskiego.

Archiwum posiada ponad tysiąc godzin nagrań z głosem ks. Franciszka Blachnickiego. W jego zasobie jest również ponad 10 tysięcy fotografii, ukazujących życie Ruchu i jego Założyciela. Cała dokumentacja aktowa to blisko 100 metrów bieżących materiałów.

Co jest do zrobienia?

Aby można było przygotować nowy magazyn na zabezpieczenie spuścizny Ruchu Światło-Życie, trzeba (pilnie!) przeprowadzić remont w domu Ruchu w Lublinie na ul. Ks. Wojciecha Danielskiego 13.

W związku z tym potrzeba:
1) 24 tysięcy złotych na osuszenie i zabezpieczenie kondygnacji piwnicznej tego domu (wybudowanego przez ks. Wojciecha Danielskiego na prośbę ks. Franciszka Blachnickiego),
2) 14 tysięcy złotych na odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, w którym będzie przechowywana dokumentacja.

Dlatego prosimy oazowiczów i ludzi dobrej woli o pomoc materialną w celu zabezpieczenia materialnej spuścizny Ruchu.
Ośmielamy się prosić o “drenaż portfela” dla wykonania drenażu wokół budynku, gdzie mieści się Archiwum.

Gdzie mogę przekazać ofiarę na rzecz archiwum?

Wpłat można dokonywać na konto:
Instytut im. ks. Franciszka Blachnickiego
ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 2